• شناسه خبر : 65163
  • تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1401 - 01:13

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: سهل انگاری در بازسازی بازار تاریخی اردبیل بر عهده میراث فرهنگی است.

محبوب حیدری

راه و شهرسازی کوتاهی در بازسازی بازار تاریخی اردبیل نکرده است


محبوب حیدری اظهار کرد: تخصیص اعتبار بازآفرینی بازار تاریخی اردبیل از محل اعتبارات بازآفرینی و در قالب کمک به بازسازی بازار بوده که در سفر معاون وزیر و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران در سال ۹۹ مصوب شده است.

وی خاطرنشان کرد: دلایل جذب نشدن اعتبارات و اجرایی نشدن این طرح عمدتاً متوجه میراث فرهنگی استان اردبیل است که شرایط عملیاتی شدن این پروژه را فراهم نکرده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: با اعلام اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل مبنی بر عدم امکان تهیه و دپوی مصالح مورد نیاز در محل یکی از عوامل جذب نشدن این اعتبار است.

حیدری بیان کرد: مشکل قانونی ناشی از مالکیت بخش خصوصی در بخش عمده ای از بازار و عدم تأمین آورده توسط اداره کل میراث فرهنگی استان اردبیل به رغم اقدام مشترک در این حوزه از دیگر دلایل اجرایی نشدن طرح بازآفرینی و مرمت بازار تاریخی اردبیل است.

وی بیان کرد: با ارائه برآورد کارهای اجرایی در اواخر سال گذشته با یک سال تأخیر و به صورت ناقص و بدون مشخصات فنی برای مکان های خارج از مصوبه و برای یک پنجم اعتبار که به دلیل فهرست بهای زمان اجرا در حال حاضر فاقد اعتبار بوده نیاز به اصلاح داشته که این هم از کوتاهی و قصور میراث فرهنگی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل اضافه کرد: به رغم اهمال و سهل انگاری انجام شده در این زمینه اداره کل راه و شهرسازی نسبت به اخذ مجوزهای لازم برای تأمین هزینه از محل منابع داخلی شرکت بازآفرینی اقدام کرده است.

حیدری اظهار کرد: به هیچ وجه مطالب درج شده در سایت ها و کانال ها از سوی مسئولان میراث فرهنگی اردبیل مبنی بر اهمال راه و شهرسازی در جذب بودجه ۱۶ میلیارد تومانی وزیر میراث فرهنگی قابل قبول نیست و اصلی ترین مقصر در این قضایا اهمال و سستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل است.


مرمت- بازسازی- تعمیر

بازسازی بازار تاریخی اردبیل بر عهده میراث فرهنگی استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up