• شناسه خبر : 67008
  • تاریخ انتشار : 13 مرداد 1401 - 02:17

استاندار اردبیل گفت: رویکرد توسعه استان اردبیل را به سمت تحول در نظام اقتصادی سوق داده‌ایم تا تنها مشغول کارهای عمرانی نباشیم.

سیدحامد عاملی

سید حامد عاملی روز گذشته ۱۲ مرداد در نشست مشورتی با فعالان حوزه‌های فنی، عمرانی و اقتصادی در اردبیل اظهار کرد: به دور از سر و سامان دادن به شرایط روزمره زندگی مردم، ما کارهای اساسی را در ایجاد تحول اقتصادی در سطح استان در پیش گرفتیم تا سرانه درآمد مردم این استان در سه سال آینده جهش چشمگیری را نسبت به گذشته داشته باشد.

وی رویکرد اقتصادی استان را رویکرد تحول‌آفرین عنوان کرد و گفت: اگر در شهرها و روستاها معیشت و درآمد بهبود پیدا کند امکان کوچ و جابجایی به سایر کلان‌شهرها وجود ندارد و اگر امروز روستاها را خالی از سکنه می‌بینیم دلیل آن غفلت از معیشت و درآمد روستاییان است.

استاندار اردبیل تصریح کرد: در ایجاد تحول اقتصادی در حوزه‌های کشاورزی، گردشگری، صنعت و معدن و خدمات ما نیاز مبرم به زیربناهایی همچون راه، ایجاد شبکه ریلی و شبکه هوایی مطمئن داریم تا بتوانیم وضعیت رو به جلویی را برای حضور سرمایه‌گذاران مهیا کنیم.

عاملی شاخص برخورداری استان‌های مختلف را از راه‌های ایمن و چهار خطه 24 درصد اعلام کرد و افزود: این شاخص در استان 11 درصد است و تاکید ما بر تکمیل بزرگراه شمال به جنوب استان اردبیل است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: امسال در کنار تکمیل و راه‌اندازی چهار خطه اردبیل – مشگین‌شهر، سعی خواهیم کرد تا مسیر پارس‌آباد به مشگین‌شهر را نیز سرعت بیشتری بدهیم که 40 کیلومتر این مسیر در حال اجرا است که 17 کیلومتر آن امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

عاملی اضافه کرد: از سمت پارس‌آباد به سربند 15 کیلومتر در مرحله آسفالت‌ریزی است که قطعا در این مسیر ایمنی بیشتر فراهم خواهد آمد.

وی به محور 178 کیلومتری اردبیل – سرچم اشاره کرد و ادامه داد: 32 کیلومتر این مسیر افتتاح شده و امسال 78 کیلومتر به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید و تلاشمان بر این است تا مابقی مسیرها را نیز به ویژه در محدوده تونل‌ها با پنج هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری پیش‌بینی شده با طراحی مسیر جدید به سرانجام برسانیم.

عاملی در مورد راه آهن اردبیل نیز بیان کرد: این پروژه از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور جان دوباره‌ای گرفته و تنها 45 کیلومتر نقطه بحرانی دارد که سعی بر این است تا این نقطه بحرانی نیز به سرعت تعیین تکلیف شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up