• شناسه خبر : 67981
  • تاریخ انتشار : 04 مهر 1401 - 03:36

بزرگ‌ترین راز‌های ضد پیری شاید در عادت‌های روزانه تان نهفته باشد.

پیری پوست

تسریع روند پیری با خوردن شیرینی


جز کودکان و نوجوان ها، تقریباً همه دل شان می‌خواهد جوان‌تر از سن واقعی خود به نظر برسند؛ و درست است که محصولات آرایشی بهداشتی گران قیمت و عمل‌های مختلف زیبایی می‌توانند ظاهرتان را بهبود بخشند، اما بهترین سرمایه گذاری، اصلاح رفتار‌های روزانه‌ی خود است.

جز کودکان و نوجوان ها، تقریباً همه دل شان می‌خواهد جوان‌تر از سن واقعی خود به نظر برسند؛ و درست است که محصولات آرایشی بهداشتی گران قیمت و عمل‌های مختلف زیبایی می‌توانند ظاهرتان را بهبود بخشند، اما بهترین سرمایه گذاری، اصلاح رفتار‌های روزانه‌ی خود است. بزرگ‌ترین راز‌های ضد پیری شاید در عادت‌های روزانه تان نهفته باشد.

در ادامه از اشتباهات رایجی خواهیم گفت که پرهیز از آن‌ها برای حفظ سلامتی و جوانی ضروری است.

۱- از نی زیاد استفاده می‌کنید

نی‌ها نه تنها برای محیط زیست، بلکه برای صورت مان هم مضرند. تحقیقات نشان داده استفاده از نی به ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک دور لب‌ها کمک می‌کند. به علاوه، منقبض کردن مکرر ماهیچه‌های یک قسمت از بدن ممکن است باعث از میان رفتن تدریجی کلاژن پوست شود، امری که باعث می‌شود پیرتر از سن واقعی تان به نظر برسید.

۲- زیاد شیرینی می‌خورید

به گفته‌ی محققان، شیرینی جات اغلب قند افزودنی و چربی زیادی دارند، امری که باعث بالا رفتن وزن و افت سلامت دهانی می‌شود. قند التهاب زا نیز هست. همین ویژگی‌ها ممکن است روند پیری را تسریع کند، امری که باعث می‌شود چهره‌ای خسته، پف کرده و پر چین و چروک پیدا کنید.

۳- به اندازه‌ی کافی نمی‌خوابید

تحقیقات نشان داده داشتن خواب شبانه‌ی کمتر از ۷ ساعت به طور مکرر ممکن است عمرتان را کوتاه کند. به علاوه، این امر باعث می‌شود هم ظاهرتان بیشتر از سن واقعی تان دیده شود، هم خودتان چنین حسی داشته باشید.

اول اینکه، کمبود خواب نیروی ذهنی و جسمی لازم برای سپری کردن یک روز عادی را تحلیل می‌برد، تا حدی که ممکن است دستیابی به موفقیت‌های شخصی و حرفه‌ای را دشوار کند. دوم اینکه، کمبود خواب برای بدن، به ویژه قلب و مغز مضر است. سوم اینکه، هورمون رشد در خواب تولید می‌شود، هورمونی که ما را از یک تون عضلانی سالم برخوردار می‌کند.

۴- عینک آفتابی نمی‌زنید

نور محیط شاید خیلی زیاد به نظر نرسد، اما شما باید همیشه عینک آفتابی به چشم داشته باشید. محافظت از چشم‌ها در برابر نور خورشید به حفظ بینایی کمک می‌کند. به علاوه، تنگ کردن مداوم چشم‌ها در برابر نور شدید به ایجاد چین و چروک دور چشم‌ها و در قسمت پیشانی سرعت می‌بخشد.

اگر از طرفداران برنزه کردن هم هستید باید بدانید که قرارگیری طولانی مدت در معرض نور خورشید یا استفاده از دستگاه‌های برنزه کننده ممکن است باعث لک شدن پوست به ویژه دور چشم‌ها شود.

۵- رژیم‌های سخت و سریع می‌گیرید

رژیم‌های سخت برخلاف ظاهر جذاب شان اصلاً مناسب نیستند. این رژیم‌ها راه حل دائمی‌ای نیستند. تحقیقات نشان داده رژیم‌های سخت و سریع ممکن است باعث شوند سن خود را بیشتر از آنچه در واقع هست احساس کنید، چون این رژیم‌ها سطح انرژی را پایین می‌آورند، تمرکز را ضعیف می‌کنند و باعث افسردگی می‌شوند.

ناتوانی پوست از نشان دادن عکس العمل به کاهش وزن هم ممکن است باعث چین و چروک و افتادگی پوست شود. کنترل وزن برای برخورداری از سلامت ضروری است، اما نباید سعی کنید هفته‌ای بیشتر از نیم یا یک کیلوگرم وزن کم کنید.

۶- برای خودتان وقت نمی‌گذارید

این امر برای بسیاری از ما قابل هضم نیست، اما حقیقت آن است که هیچکس برای شما وقت نمی‌گذارد؛ بنابراین این کار را خودتان باید برای خودتان انجام دهید و این امر برای جلوگیری از سرعت گرفتن روند پیری، امری ضروری است. با اختصاص دادن روزانه‌ی زمانی اندک به خودتان شروع کنید، مثل خاطره نویسی مختصر پیش از خواب یا رفتن به یک دوی شبانگاهی. عشقی که با این کار‌های کوچک به خود می‌بخشید، نقش چشمگیری در داشتن احساس رضایت از خود و برخورداری طولانی مدت از سلامتی دارد.

۷- توجهی به سلامت روان تان ندارید

تحقیقات نشان داده افسردگی آسیب مغزی را تسریع می‌کند، درنتیجه، روند پیری هم سرعت می‌گیرد؛ بنابراین اگر بیشتر از ۲ هفته است که حال روحی خوبی ندارید، باید به متخصص مراجعه کنید تا درخصوص سلامت روان تان به شما کمک کند. با قرار گرفتن تحت درمان شناختی – رفتاری، ممکن است شادی تان خیلی زود به شما بازگردد.

۸- طی هفته به اندازه‌ی کافی ورزش نمی‌کنید

نداشتن تحرک بدنی یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای پیر کردن بدن است. پیاده روی کنید، به باشگاه بروید، یا دست کم ۳ بار در هفته یوگا کار کنید تا تنشی که بدن تان به آن گرفتار شده از میان برود. یک ورزش موفق لزوماً به تلاش زیادی نیاز ندارد.

پوست

تسریع روند پیری با خوردن شیرینیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up