• شناسه خبر : 1071
  • تاریخ انتشار : 29 اسفند 1401 - 05:31

شهرداری اردبیل در آستانه سال نو با اجرای جذاب ترین و زیباترین المان های نوروزی به اصطلاح گل کاشت و شهر را نوروزی تر از هرسال برای ورود گردشگران و حضور بانشاط تر شهروندان مهیا کرده است.

المان نوروز

به گزارش شهرخوان، از چند روز مانده به لحظه تحویل سال نو، شهروندان اردبیلی هنگام رفت و آمد در نقاط مختلف شهر با اَشکال و حجم های متعدد جدید و جذابی در قالب المان های نوروزی مواجه می شوند که برای اولین بار توسط شهرداری در سطح شهر اردبیل با این گستردگی تعبیه شده است.

المان های زیبا و مهیج در آستانه عید نوروز فضای عمومی شهر اردبیل را چنان تحت تاثیر قرار داده است که شهروندان اردبیلی و گردشگران ورودی به این شهر تاریخی، بوی بهار را پیش از فرا رسیدن موسم بهار احساس می کنند.

حضورپذیری، فرصت مکث برای شهروندان در هیاهوی شلوغی شهر، بدیع بودن، جذابیت، داشتن ارتباط معنایی با آداب و رسوم محلی و … از جمله ویژگی های مهم المان های نوروزی جدید تعبیه شده توسط شهرداری اردبیل در گوشه و کنار شهر است.

عظیم، شهروند میانسال اردبیلی که به همراه اعضای خانواده خود مشغول گرفتن عکس یادگاری در کنار المان نوروزی واقع در محوطه استادیوم رضازاده اردبیل بود، در گفت و گو با خبرنگار شهرخوان، ضمن ابراز خرسندی از اقدامات انجام گرفته از سوی شهرداری اردبیل در ارتباط با طراحی و اجرای این المان ها در سطح شهر، اظهار کرد: پیش از این و در ایام تعطیلات نوروزی هنگام سفر به سایر کلانشهرهای کشور، شهروندان اردبیلی با مشاهده اقدامات مسوولان شهری این کلانشهرها که با استفاده از المان های مختلف نسبت به زیباسازی فضای عمومی این شهرها اقدام می کردند؛ همواره حسرت آن را داشتند که چرا نمونه این زیباسازی ها را در شهر مستعد و گردشگرپذیر خود شاهد نباشیم.

خانم یوسفی، مادری که به همراه کودک 5 الی 6 ساله خود جذب گلدان های رنگی نصب شده بر روی دیواره فلزی پیاده رو میدان ارتش بود و از زوایای مختلف این المان نوروزی عکسبرداری می کرد، یکی دیگر از شهروند اردبیلی علاقه مند به زیباسازی شهری بود که در گفت و گو با خبرنگار ما تلاش می کرد تا مراتب قدردانی خود از شهردار اردبیل را از طریق این رسانه به گوش او برساند.

سه دانشجوی تبریزی دانشگاه های اردبیل که خود را احسان، رضا و سهند معرفی می کردند، همزمان با گرفتن عکس یادگاری با درختان تن پوش شده با نخ های رنگی در محدوده میدان بسیج، به خبرنگار ما گفتند: از اقدامات تحسین برانگیز صورت گرفته برای المان های جدید کاملا مشخص است که برنامه ریزی دقیق و اصولی برای زیباسازی سیمای عمومی شهر اردبیل از سوی مسوولان این شهر صورت گرفته است که واقعا در نوع خود ارزشمند و ستودنی است.

در مدت زمان کمتر از یک ساعت از گزارش میدانی خبرنگار شهرخوان، رفتار صمیمی و نگاه امیدوارانه و راضی هر یک از شهروندان و مسافران شرکت کننده در مصاحبه پیرامون المان های جدید نوروزی در سطح شهر اردبیل، از واقعیت مهم تاثیرپذیری مستقیم روحیات شهروندان از مقوله زیباسازی شهری حکایت داشت.

از آنجایی که این رضایت عمومی حاصل تلاش و برنامه ریزی صورت گرفته در مجموعه شهرداری اردبیل است، شهروندان نیز با علم بر این واقعیت از مسوولان شهری این انتظار را دارند که با تداوم چنین خدماتی به افزایش و ماندگاری این میزان از رضایت در بین شهروندان کمک کنند.

خبرنگار: فرزاد تقی زادهدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up