• شناسه خبر : 16775
  • تاریخ انتشار : 23 دی 1401 - 10:16

پرونده مرد جنایتکار که چند سال پس از قتل پدرش این بار به‌خاطر سوءظن به‌همسرش او را به قتل رسانده بود برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد.

قتل

شهرخوان: پرونده مرد جنایتکار که چند سال پس از قتل پدرش این بار به‌خاطر سوءظن به‌همسرش او را به قتل رسانده بود برای رسیدگی به دادگاه کیفری فرستاده شد.

اوایل تیر خبر قتل زنی جوان در خانه‌اش به پلیس اعلام شد. فرزندان این زن در تحقیقات به پلیس مدعی شدند همسر مادرشان عامل این قتل است.

همزمان با دستگیری مرد جوان وی ضمن اعتراف به قتل گفت: مریم چند سال قبل ازدواج کرده و دو فرزند هم داشت. اما بعد از جدایی از شوهرش با او آشنا شدم و ازدواج کردیم.

چند سالی با هم زندگی می‌کردیم ولی این اواخر رفتارش تغییر کرده بود و فکر می‌کردم به من خیانت می‌کند. سر همین موضوع با هم اختلاف پیدا کردیم و یک روز که دعوایمان شدت گرفت با چاقو او را کشتم.

در حالی که تحقیقات از متهم ادامه داشت کارآگاهان در بررسی سوابق وی دریافتند این مرد در سال 68 نیز در یک درگیری خانوادگی پدرش را به قتل رسانده بود اما با رضایت خانواده‌اش از قصاص رهایی یافته و پس از چند سال نیز از زندان آزاد شده بود.

بدین ترتیب بازپرس پرونده وی را برای انجام آزمایش‌های روانی به پزشکی قانونی فرستاد. چندی بعد کارشناسان اعلام کردند که وی دچار بیماری روانی است اما شدت بیماری در حدی نیست که رافع مسئولیت کیفری از متهم باشد.

بدین ترتیب پرونده با صدور کیفرخواست مبنی بر قتل عمد و با درخواست قصاص اولیای دم برای وی به دادگاه کیفری فرستاده شد تا محاکمه شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up