• شناسه خبر : 19341
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1401 - 03:40

شهردار اردبیل گفت: ۲ کیلومتر از چمن رینگ سلامت دور دریاچه شورابیل با اعتباری بالغ بر ۳ میلیارد تومان در دست اجرا است.

چمن رینگ شورابیل نو شد

به گزارش شهرخوان، محمود صفری با اعلام این خبر اظهار کرد: عملیات اجرایی بازسازی رینگ سلامت دور دریاچه شورابیل در راستای خدمت‌رسانی به شهروندان و با هدف توسعه ورزش‌های همگانی و ارتقاء سلامت عموم شهروندان به طول ۲ کیلومتر آغاز شده است.

وی با بیان اینکه رینگ سلامت، اولین پروژه مسیر پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری در اردبیل است، افزود: با مطالبه شهروندان و با توجه به وضعیت نامطلوب چمن مصنوعی مسیر پیاده‌روی رینگ سلامت، نوسازی ۲ کیلومتر از چمن مصنوعی این مسیر آغاز و تا چند روز آتی به اتمام می‌رسد.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه طول مسیر پیاده‌روی سلامت ۷ کیلومتر است، تصریح کرد: به مرور زمان نوسازی تمامی مسیر انجام می‌گیرد و قسمت‌های باقی‌مانده آن نیز با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان از بودجه سال ۱۴۰۲ در دستور کار قرار خواهد گرفت.

صفری اضافه کرد: ایجاد شهری سالم و با نشاط در صورتی محقق می‌شود که توسعه و ترویج ورزش‌های همگانی و توسعه زیرساخت‌ها به‌عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار داده شود تا زمینه پویایی و نشاط اجتماعی را به همراه بیاورد.

در ادامه جواد انصاری، رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: هر لایحه‌ای که در راستای خدمت‌رسانی به همشهریان و توسعه ورزش همگانی و سلامت شهروندان باشد، در شورا تصویب می‌شود تا بتوانیم خدمات ارزنده‌ای به همشهریان عزیزمان ارائه دهیم.

وی هدف از بازسازی رینگ سلامت شورابیل که یکی از زیباترین رینگ‌های پیاده‌روی کشور است توجه به سلامت شهروندان و توسعه ورزش همگانی عنوان کرد.

گفتنی است؛ رینگ سلامت شورابیل با طرح زبرا به طول ۵۳۰۰ متر مربع، زئوتکستایل ۵۳۰۰ متر مربع، گرانول ۲۵ تن، ماسه سلیسی چمن مصنوعی ۸۲ تن، زمین چمن مصنوعی ۵۰ میلی‌متری با زیره لاتکسی با کیفیت مناسب با گارانتی ۳ ساله جمعا با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال نوسازی می‌شود.

چمن رینگ شورابیل نو شددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up