• شناسه خبر : 21505
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1401 - 11:03

ده کشوری که از گرسنگی رنج می‌برند!اختصاصی «تابناک باتو» ـ با وجود کاهش قابل توجه گرسنگی در جهان، هنوز برخی از مردم دنیا از جمله چند کشور بنا به شاخص‌های گرسنگی جهانی از قحطی، گرسنگی و فقر رنج می‌برند.

فقر

شهرخوان: با وجود کاهش قابل توجه گرسنگی در جهان، هنوز برخی از مردم دنیا از جمله چند کشور بنا به شاخص‌های گرسنگی جهانی از قحطی، گرسنگی و فقر رنج می‌برند. این کشور به دلیل تغییرات آب و هوایی با گرسنگی و کمبود مواد غذایی مواجه است، به طوریکه بسیاری از کشاورزان برای محصولات خود فقط به باران متکی هستند، اما…
ده کشوری که از گرسنگی رنج می‌برند!

۱. تیمور

تیمور یکی از فقیرترین کشور‌های آسیایی است، به طوری که یک کودک از هر دو کودک از کوتولگی (دوآرفیسم) رنج می‌برد، دلیل این امر عدم تغذیه مناسب است که روی رشد ذهنی و جسمی کودکان اثر می‌گذارد.

۲. افغانستان

ساکنان این کشور از عدم امنیت غذایی به دلیل خشکسالی‌هایی که رخ داده رنج می‌برند.

۳. سودان

خشونت و کشمش در سودان همانند جنگ‌های داخلی به مدت یک دهه ادامه یافت و اخیراً نیز در جنوب سودان منجر به کوچ بیش از ۲.۴ میلیون نفر شده است، این ناآرامی‌ها باعث گرسنگی در سودان شده است، تا جایی که یک چهارم ساکنان از گرسنگی و قحطی کشنده رنج می‌برند و ۴۰ درصد از کودکان زیر پنج سال این کشور از کوتولگی رنج می‌برند.

۴. هائیتی

این کشور به دلیل مشکلات سیاسی و بلایای طبیعی مثل طوفان‌ها و سیل‌ها و زلزله‌ها دارای بالاترین میزان گرسنگی در نیم‌کره غربی است و بیش از نیمی از ساکنان آن با درآمدی کمتر از دو دلار در روز زندگی می‌کنند.

ده کشوری که از گرسنگی رنج می‌برند!

۵. سیرالئون

با وجود ثبات سیاسی سیرالئون پس از جنگ‌های داخلی که حدود یک دهه طول کشید، اما این‌کشور هنوز از فقر و گرسنگی رنج می‌برد.

۶. زامبیا

این کشور به دلیل تغییرات آب و هوایی با گرسنگی و کمبود مواد غذایی مواجه است، به طوریکه بسیاری از کشاورزان برای محصولات خود فقط به باران متکی هستند، اما به دلیل تغییرات آب و هوایی شدید ۶۰ درصد از ساکنان در حالت فقر زندگی می‌کنند.

ده کشوری که از گرسنگی رنج می‌برند!

۷. ماداگاسکار

هر سال، این کشور از توفان‌های قوی، باد‌ها و دوره‌های طولانی خشکی و حتی حمله ملخ‌ها رنج می‌برد. همه این عوامل در شکست محصولات زراعی و به دنبال آن ایجاد خشکسالی و فقر بین ساکنان ماداگاسکار، نقش دارد و ۵۰ درصد از کودکان کمتر از پنج سال از کوتولگی رنج می‌برند.

۸. یمن

در حدود ۱۸ میلیون تن با گرسنگی مواجهند، همانطور که ۱۱ میلیون تن به دلیل جنگ، که این کشور به تازگی با آن مواجه شده به کمک‌های انسانی نیاز دارند.

۹. چاد

یک سوم مردم چاد از سوء تغدیه مزمن رنج می‌برند و ۴۹ درصد از کودکان آنجا به کوتولگی مبتلا هستند، دلیل این گرسنگی خشکسالی و مهاجرت صد‌ها هزار نفر از مردم نیجریه، آفریقای میانه و سودان به چاد بر اثر درگیری‌ها می‌باشد.

۱۰. جمهوری آفریقای مرکزی

جمهوری آفریقای مرکزی در رأس فهرست گرسنه‌ترین کشور‌های جهان است، زیرا از عدم ثبات و خشونت قبیله‌ای و درگیری از سال ۲۰۱۲ تاکنون رنج می‌برد و همین امر باعث توقف تولید مواد غذایی و آوارگی بیش از یک میلیون نفر شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up