• شناسه خبر : 29855
  • تاریخ انتشار : 11 تیر 1399 - 09:24

استاندار اردبیل گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده امسال ۳۵۰ هکتار از شهرک گلخانه‌ای پارس‌‌آباد به بهره‌برداری می‌رسد که زمینه اشتغالزایی ۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان منطقه مغان را فراهم می‌کند.

اکبر بهنامجو

اکبر بهنامجو در بازدید از شهرک‌های گلخانه‌ای پارس‌آباد اظهار داشت: شمال استان اردبیل در حوزه کشاورزی یکی از قطب های مهم کشور و استان شناخته می‌شود که در این میان منطقه مغان به صورت جدی نقش آفرینی کرده است و در سال‌های اخیر شاهد اجرای طرح‌ها و پروژه‌های مهم و اساسی در حوزه کشاورزی در این منطقه بوده‌ایم که کمک ویژه‌ای به توسعه اقتصادی منطقه می‌کند.

وی سرمایه گذاری در پروژه پایاب سد خداآفرین را بسیار بی‌نظیر دانست و افزود: بعد از انقلاب تاکنون نظام در بحث پروژه های حوزه کشاورزی در طرح پایاب سد خداآفرین نزدیک به ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است در سطح کشور بسیار بی نظیر است و در توسعه اقتصادی منطقه نقش ویژه‌ای می‌کند.

بهنامجو استفاده بهینه از ظرفیت‌های موجود در منطقه مغان را اولویت دولت عنوان کرد و ادامه داد: مجموعه دولت و دستگاه‌های اجرایی مربوطه در تلاش هستند تا با هماهنگی و برنامه ریزی دقیقی استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در منطقه اشتغالزایی برای جوانان در کنار آن توسعه همه جانبه این منطقه را در اولویت خود قرار می‌دهند.

استاندار اردبیل از احداث بزرگترین شهرک گلخانه‌ای کشور در ‌پارس‌آباد خبر داد و بیان کرد: یکی از بزرگترین شهرک‌های گلخانه‌ای کشور در شهرستان پارس آباد احداث می‌شود طی یک سال گذشته میزان بهره برداری از آن از ۱۲ هکتار به ۵۰ هکتار ارتقا یافت و امسال نیز تاکنون به حدود ۷۵ هکتار رسیده است و قطعا در جهش تولید نقش ویژه‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه اشتغال‌زایی برای جوانان منطقه یکی از ثمرات احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در شهرستان پارس‌آباد است اظهار کرد: اشتغال‌زایی برای جوانان منطقه یکی از ثمرات احداث شهرک‌های گلخانه‌ای در شهرستان پارس‌آباد است به طوری امسال با افزایش میزان بهره‌برداری این شهرک گلخانه‌ای بزرگ به ۳۵۰ هکتار به ۱ هزار و ۵۰۰ نفر از جوانان منطقه مغان اشتغالزایی خواهد کرد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up