• شناسه خبر : 33193
  • تاریخ انتشار : 19 مرداد 1399 - 11:32

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: بخشی از اعتبارات پروژه تکمیل پایاب سد گیوی در شهرستان کوثر بزودی پرداخت می‌شود.

داوود شایقی

 

داود شایقی افزود: پیمانکار عملیات احداث پایاب سد را شروع کرده و قرار است تا پایان مردادماه قسط اول اعتبار این پروژه از طریق سازمان برنامه و بودجه تامین شود.

وی بیان کرد: مجموع اعتبارات این پروژه ۲۲۰ میلیارد تومان است که با تامین آن از طریق بانک عامل و تکمیل پایاب بزودی کشاورزان و باغداران منطقه از مزایای آن استفاده خواهند کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل با شاره به اینکه پایاب گیوی هفت هزار هکتار اراضی زراعی و باغی در شهرستان کوثر را آبیاری می‌کند، اضافه کرد: با اجرای این پروژه سه هزار هکتار از اراضی دیم منطقه تبدیل به اراضی آبی و همچنین حدود چهار هزار هکتار از باغات دیم توسعه می‌یابند.

شایقی بیان کرد: توسعه و بهبود اراضی دیم و باغات شهرستان کوثر(گیوی)، کنترل سیلاب رودخانه گیوی ، ایجاد اشتغال، جلوگیری از مهاجرت اهالی و افزایش جاذبه‌های گردشگری شهرستان از اهداف احداث سد گیوی است.

وی با اشاره به اینکه برنامه دستگاه‌های اجرایی در سال جهش تولید منطبق بر قابلیت‌های استان و به شکل واقع‌بینانه طراحی و عملیاتی شده، اظهارداشت: در ۱۵ روز اول سال جدید ۲ نامه از سوی رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان‌ها ابلاغ شده تا ضمن تشکیل ستاد راهبری مدیریت جهش تولید و تحقق برنامه‌ها در این ارتباط با محوریت شورای برنامه‌ریزی و یا ستاد اقتصاد مقاومتی دستگاه‌های مختلف اجرایی اهداف خود را در این زمینه تبیین و تشریح کنند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: شایسته است مدیران دستگاه‌های اجرایی توسعه‌ای و زیربنایی استان اردبیل بویژه بخش کشاورزی، صنعت و گردشگری در این زمینه هدف‌گذاری خود را تبیین و ارائه کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up