• شناسه خبر : 37120
  • تاریخ انتشار : 15 آذر 1401 - 12:51

در این نوشتار به واکنش بدن به انواع خوابیدن اشاره می کنیم.

واکنش بدن به انواع خوابیدن

به گزارش شهرخوان، بسیاری از ما عادت کرده‌ایم آن‌قدر خودمان را خسته می‌کنیم که هنوز سر بر بالش نگذاشته، خوابمان می‌برد و صبح با کسالت، درد ستون فقرات و سردرد بیدار می‌شویم و تمام روز را با بی‌حالی سپری می‌کنیم.

ما عادت کرده‌ایم بدون توجه به نحوه خوابیدن، از این پهلو به آن پهلو غلت بزنیم درحالی‌که می‌توانیم با تدابیری کوچک به افزایش کیفیت خواب و بهبود سلامت‌مان کمک کنیم.

خوابیدن به پشت مزایای بسیاری دارد که کمتر به آن توجه می‌کنیم. خوابیدن به پشت می‌تواند به سلامت ستون مهره‌ها، کاهش سردردهای تنشی، تسکین درد سینوس‌ها و کاهش فشار به قفسه سینه کمک کند.

از طرفی وزن بدن به‌طور مساوی توزیع می‌شود.

خوابیدن روی شکم وقتی که ساعت‎ها سرتان به یک طرف باشد مثل این است که در حالت نشسته یا ایستاده سر خود را مدت زیادی به یک جهت بچرخانید. ستون فقرات فشرده می‌شود زیرا گردن به عقب متمایل است.

در خوابیدن به پهلو هم ناخودآگاه پاها به سمت شکم جمع می‌شود و حجم شش‌ها کاهش می‌یابد.

تنفس آرام و عمیق هنگامی که به پشت خوابیده‌اید منجر به تولید ملاتونین می‌شود؛ هورمونی که باعث آرامش و خواب بهتر می‌شود و فعالیت سیستم عصبی پاراسمپاتیک را افزایش می‌دهد.

خوابیدن با سر بالا به جلوگیری از گرفتگی مجاری بینی و تخلیه سینوس‌ها کمک می‌کند.

هنگامی که به پشت می‌خوابید تجمع مایعات زیر پوست صورت کم می‌شود و صبح احساس پف و ورم صورت ندارید. کمی سر خود را بالا بگیرید تا به کنترل پف صورت‌تان کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up