• شناسه خبر : 44015
  • تاریخ انتشار : 01 اردیبهشت 1402 - 04:33

توجه به مناطق کم برخوردار جزو نیازهای اساسی در مدیریت شهری محسوب شده و دولت نیز باید توجه ویژه ای به آن داشته باشد.

حاشیه نشینی


معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اردبیل گفت: اجرای پروژه‌های عمرانی در مناطق کم‌برخوردار و حاشیه شهر جزو برنامه‌های کاری شهرداری در سالجاری است که به جد توسط شهرداری پیگیری می‌شود.

نقی باقرزاده، ۳۱ فروردین در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که فعالیت‌های عمرانی در مناطق مختلف شهر در حال اجرا است و این فعالیت‌ها در حوزه‌های مختلف با در نظر گرفتن بودجه مصوب سالجاری انجام می‌گیرد، افزود: رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار اولویت اصلی مدیریت شهری است که در این راستا طبق زمان‌بندی، ساماندهی نوران‌چای و اجرای کانال سنگی تا پایان شهریور ماه سال‌جاری به مرحله بهره برداری رسیده و در اختیار اهالی قرار خواهد گرفت.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اردبیل با اشاره به اجرای کانال سنگی نورانی چایی که از نیمه دوم سال ١۴٠١ در منطقه ۴ شهرداری اردبیل شروع شده بود، تصریح کرد: این پروژه به طول ١٠٠٠متر در حال اجرا است که تاکنون ۸۰۰متر از طول رودخانه و ٨٠ درصد از کل پروژه انجام گرفته است.

باقرزاده ادامه داد: عرض این رودخانه در بعضی از نقاط پروژه از ۵ متر به ٧ متر متغیر بوده و عمق آن به ارتفاع ۴متر می‌رسد که پس از عملیات لایروبی در رودخانه و کف سازی‌های لازم با در نظر گرفتن تاج در جهت ایجاد امنیت به ارتفاع ۵ متر می‌رسد.

وی بیان کرد: نظارت کامل بر روند اجرای این پروژه بر عهده معاونت عمرانی شهرداری اردبیل است و پیرو مطالبات اهالی محترم محلات کم برخوردار و شکایت از بوی نامطبوع رودخانه در فصول مختلف سال بود که در اولویت اجرا قرار گرفته است.

معاون امور زیربنایی و حمل‌ونقل شهری شهرداری اردبیل اضافه کرد: مبلغ قرارداد این پروژه که فی مابین شهرداری اردبیل و پیمانکار منعقد شده، جمعا ٢۶٠میلیارد ریال بوده که از این مبلغ تاکنون، ٨٣ میلیارد ریال از کل قرارداد، پرداخت شده است.


حاشیه و حومه شهر

برنامه‌های کاری شهرداری برای مناطق کم برخورداردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up