• شناسه خبر : 45724
  • تاریخ انتشار : 21 دی 1399 - 02:34

فرمانده دوران دفاع مقدس گفت: حاج قاسم فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است، فرد را می‌توان با ترور حذف کرد اما مکتب‌ها ماندنی هستند.

قاسم سلیمانی

سردار رحیم نوعی‌اقدم در سوگواره «یاس کبود» که در فرهنگسرای بانوان اردبیل برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه، سالگرد شهادت سردار سلیمانی و چهلم شهید فخری‌زاده اظهار داشت: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند؛ حاج قاسم فقط یک فرد نیست بلکه یک مکتب است، فرد را می‌توان با ترور حذف کرد اما مکتب‌ها ماندنی هستند.

وی افزود: شهید سلیمانی فقط عزادار نمی‌خواهد و ماندگاری نام شهدا تنها با نامگذاری اماکن و معابر میسر نمی‌شود بلکه باید در کنار اینها، برای تبیین گفتمان و مکتب آنها تلاش کنیم.

فرمانده دوران دفاع مقدس بیان کرد: شهید سلیمانی بر ۴ اصل تاکید داشت و این ۴ مورد از اصول مکتب وی است که عبارتند از؛ وحدت حول محور مقاومت، وحدت نظر در برابر دشمنان و وحدت برای تعیین سرنوشت کشور و خدمتگزاری به مردم که همه اینها ذیل اصل ولایت فقیه و تبعیت از آن تعریف می‌شود.

وی تصریح کرد: در نظام اسلامی، مردم ولی نعمتان جامعه هستند و امام خمینی(ره) مسئولان نظام را خدمتگزاران مردم معرفی کرده؛ مردم ایران در تمامی دوران‌ها از انقلاب خود پاسداری کرده و برای حفظ نظام از جان و مال خود گذشته‌‌اند.

فرمانده دوران دفاع مقدس ادامه داد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ «بسیجی بودن به داشتن کارت بسیج نیست بلکه هرکس که تفکر بسیج داشته و برای خدمت به مردم تلاش کند، بسیجی است» و امروز وظیفه اصلی نهادها و افراد مختلف، گسترش تفکر بسیج و جذب عامه مردم است.

وی اظهار کرد: خون حاج قاسم باعث افزایش وحدت، انسجام و هم‌افزایی بین ملت‌های مسلمان و تمامی آزادگان جهان شده و شهید سلیمانی به مراتب قوی‌تر از سردار سلیمانی است.

نوعی اقدم تصریح کرد: شخصیت حاج قاسم را نباید همانند یک قدیس به جوانان و نوجوانان معرفی کنیم و رسیدن به چنان مرتبه‌ای را دور از توان افراد عادی و دست‌نیافتنی نشان دهیم.

وی گفت: باید حاج قاسم را برای جوانان درست روایت کنیم و اجازه ندهیم دیگران آن‌طور که خودشان دوست دارند، روایت کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up