• شناسه خبر : 5692
  • تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1398 - 03:23

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت سرسام آور افزایش اجاره بها کمر قشر ضعیف را می شکند و اگر در این زمینه تصمیم مناسبی اتخاذ نشود وضعیت بحرانی تر خواهد شد.

صدیف بدری

به گزارش شهرخوان، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت سرسام آور افزایش اجاره بها کمر قشر ضعیف را می شکند و اگر در این زمینه تصمیم مناسبی اتخاذ نشود وضعیت بحرانی تر خواهد شد.

صدیف بدری در گفت وگو با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر وضعیت سرسام آور افزایش اجاره بها کمر قشر ضعیف را می شکند و اگر در این زمینه هر چه سریعتر تصمیم مناسبی اتخاذ نشود وضعیت بحرانی تر خواهد شد و در این زمینه با حمایت بانک مرکزی باید تدابیر مناسبی اتخاذ شود.

وی بیان کرد: باید با وضع قوانین مالیاتی راهکار کشیدن ترمز فعالیت سوداگران مسکن کشیده شود تا بتوانیم تعادل بازار را ایجاد کرده و با اتخاذ تصمیمات مناسب وضعیت بحرانی اجاره بها را به وضعیت مطلوب برسانیم چرا که بر هم خوردن تعادل بازار مسکن از قبل قابل پیش بینی بود و دولت باید در حوزه عرضه مسکن به خصوص برای اقشار کم درآمد برنامه خاصی تدوین کند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه شاهد افزایش افسارگسیخته و صددرصدی اجاره بها هستیم و علی رغم این مسئله دولت در ۵ سال گذشته برنامه خاصی برای اقشار کم درآمد جامعه نداشته ‌که به همین دلیل باید در این زمینه چالش ها و مشکلات افزایش اجاره بها را مدیریت کرد.

مسکن

بدری تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی از زمانی که این مسئولیت را پذیرفته برنامه هایی مانند تولید و احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی طی دو سال را در دستور کار دارد که این اقدامات و برنامه ها امیدوارکننده بوده اما کافی نیست بنابراین نیاز است سیستم بانکی به کمک بازار بیاید.

بدری با اشاره به حمایت از مستاجران در کشورهای پیشرفته افزود: کشورهای پیشرفته و کشورهایی که مشکلات اجاره بها و تولید مسکن را حل کردند در کنار حمایت از تولید و احداث مسکن با ارائه وام های کم بهره به مستاجران همچنین سند ملک را به عنوان ودیعه قبول می کنند و با تخلیه مسکن از سوی مستاجر وام به نام مستاجر جدید انتقال می یابد.

وی تصریح کرد: باید با برنامه ریزیهای اساسی دست دلالان در این موارد کوتاه شود تا سوءاستفاده ها به همین شکل ادامه نیابد و بتوانیم به وضعیت و سطح مناسبی در این زمینه دست یابیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up