• شناسه خبر : 59236
  • تاریخ انتشار : 18 آبان 1400 - 01:36

سرپرست فرمانداری خلخال گفت:برای توسعه مزارع و استخرهای پرورش ماهی و افزایش میزان تولید آبزیان در این شهرستان نیاز به حمایت فعالان این بخش از سوی اداره کل شیلات و دیگر دستگاه‌های اجرایی هستیم.

ماهی

مسعود یگانه روز سه‌‍شنبه در جلسه ستاد تسهسل و رفع موانع سرمایه‌گذاری خلخال افزود: در سال‌های اخیر با اینکه سرما و شیوع کرونا خسارت قابل توجهی به بخش شیلات این شهرستان وارد کرد ولی هیچ‌گونه حمایتی از فعالان این بخش صورت نگرفته است.

سرپرست فرمانداری خلخال اظهار کرد: در جریان بارش برف سنگین بهمن ماه سال ۹۸ در این شهرستان علاوه بر وارد شدن خسارت به همه مزارع و استخرهای پرورش ماهی، تا به امروز ریالی کمک برای جبران بخشی از این خسارت به پرورش دهندگان ماهی پرداخت نشده است.

یگانه با بیان اینکه در حال حاضر خوراک ماهی و مواد اولیه استخرهای پرورش ماهی قزل آلا در خلخال بدون یارانه دولتی و با نرخ آزاد تهیه می‌شود، بیان کرد: این امر موجب افزایش هزینه‌های پورش ماهی و در نتیجه افزایش قیمت آن می‌شود.

او افزود: تعرفه آب و برق مصرفی تولیدکنندگان ماهی در خلخال نیز مطابق با تعرفه‌های مناطق برخوردار کشور محاسبه می‌شود و این امر موجب زیان‌دهی اکثر فعالان در بخش پرورش ماهی این شهرستان شده است.

وی گفت: در حالی که در سال‌های قبل از شیوع کرونا بخشی از بچه ماهی استخرها و مزارع پرورش ماهی از سوی اداره کل شیلات استان اردبیل تامین می‌شد در ۲ سال گذشته این اقدام متوقف شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up