• شناسه خبر : 65543
  • تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1401 - 10:48

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل در نشست با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس خواستار ایجاد مشوق های حمایتی از صنعتگران و تولیدکنندگان در مقابل افزایش دستمزد کارگران شد.

حسین پیرموذن: مشوق‌های حمایتی برای صنعتگران و تولیدکنندگان در نظر گرفته شود

صنعتگران و تولیدکنندگان انرژی با کمبود نقدینگی مواجه شده‌اند


حسین پیرموذن در نشست فعالان اقتصادی استان اردبیل با اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و معاونان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: افزایش دستمزد کارگران فشار مضاعفی به تولیدکنندگان وارد کرده است و پیشنهاد ما این است که دولت برای جبران، مشوق‌های حمایتی برای صنعتگران و کارآفرینان در نظر بگیرد.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل افزود: تولیدکنندگان با توجه به افزایش هزینه ها به ویژه افزایش قیمت حامل‌های انرژی با کمبود نقدینگی مواجه شده‌اند که لازم است از طریق پرداخت تسهیلات این مورد جبران شود.

وی تاکید کرد: مشکل دیگر ما در زمینه پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی، پرداخت آن براساس منابع و مصارف استان‌ها است که این مورد باعث می شود استان های کم تر برخوردار نتوانند از تسهیلات برای توسعه استان به اندازه کافی استفاده کنند و استان‌های برخوردار در این زمینه رشد بیشتر خواهند داشت.

پیرموذن با اشاره به اقدامات اقتصادی دولت و مجلس بیان کرد: ما به عنوان بخش خصوصی از ابتدا با ارز ترجیحی مخالف بودیم اما معتقد هستیم که چنین جراحی اقتصادی نیاز به دقت بیشتری دارد، در پرداخت یارانه در ابتدای اجرای این طرح دقت کافی صورت نگرفته و بسیاری از افراد مستحق یارانه دریافت نکرده‌اند.

رئیس اتاق بازرگانی اردبیل ادامه داد: بخش خصوصی با حذف ارز ترجیحی موافق است اما باید اقشار ضعیف جامعه به درستی شناسایی شوند و یارانه به صورت مستقیم به این قشر پرداخت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمایش صنعتی، کشاورزی و گردشگری نیاز اساسی کشور است که از مجلس شورای اسلامی می‌خواهیم این مورد را در مجلس تصویب کنند تا مشخص شود کدام استان‌ها و کدام مناطق کشور برای چه نوع فعالیتی مناسب هستند و فعالیت‌های نامناسب با مناطق اتفاق نیفتد.

پیرموذن همچنین به انتخابات تشکل‌های کشور اشاره کرد و گفت: قانون دو دوره‌ای در انتخابات تشکل‌ها قانون درستی نیست و انتظار می‌رود با ورود مجلس به این موضوع همان‌طور که در انتخابات مجلس افراد برای شرکت آزاد هستند حضور در انتخابات تشکل‌ها بعد از دو دوره عضویت هم آزاد باشد.


انبار تولید کالا

ضرر صنعتگران و تولیدکنندگان از طریق پرداخت تسهیلات جبران شوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up