• شناسه خبر : 65740
 • تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1401 - 07:16

شهروندی با ارسال پیامی از وجود سگ های ولگرد در شهرک نیایش اردبیل ابراز نگرانی کرده و خواستار پیگیری این موضوع شده است.

گلایه مندی اهالی شهرک نیایش از وجود گله سگ های ولگرد

پیام متن شهروند:

سلام، ما در شهرک نیایش اردبیل زندگی می کنیم اینجا سگ های ولگرد به صورت گله ای در خیابان ها پرسه می زنند و ما نگران حمله ناگهانی آن ها هستیم به ویژه کودکان و سالمندان که ممکن است مورد حمله و گزیدگی آن ها قرار بگیرند، لطفا پیگیری کنید.

پیگیری ما: 

بهزاد اسدی رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اردبیل عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار ما در خصوص پیام شهروندی با عنوان «اهالی شهرک نیایش اردبیل را از شر سگ‌های ولگرد نجات دهید» اظهار کرد: شهروندان می‌توانند طی تماس با سامانه ۱۳۷ شهرداری اردبیل و با اطلاع‌رسانی در جمع‌آوری سگ‌های ولگرد از سطح شهر با ما همکاری کنند.

وی افزود: در برخی فصول از سال تعداد این حیوانات در حواشی شهر افزایش و بعضا در سطح شهر نیز مشاهده می‌شود که با حضور ۲۴ ساعته و گشت‌های ماموران زنده‌گیر تلاش می‌کنیم تا این مسئله به دغدغه‌ای برای شهروندان تبدیل نشود.

پناهگاه نگهداری از سگ در اردبیل مجهز به کلینیک است

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اردبیل بیان کرد: متاسفانه بعضی از شهروندان با نیت خیر و غذا دادن به این حیوانات مقدمات حضور آنان در خیابان‌ها و معابر عمومی را فراهم می‌کنند و این در حالی است که می‌توانند کمک‌های غیرنقدی خود از جمله غذا را در محل پناهگاه این حیوانات تحویل دهند و در نگهداری این حیوانات سهیم شوند.

اسدی تصریح کرد: سگ‌هایی که توسط ماموران زنده‌گیری می‌شوند، به پناهگاه این حیوانات منتقل و در آن‌جا اقدامات برای عقیم‌سازی، تزریق واکسن و پاکسازی آن‌ها انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: به‌همت شهرداری اردبیل برای اولین بار در سطح کشور کلینیک مراقبت از این حیوانات در پناهگاه اجرایی شده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماند شهرداری اردبیل گفت: در چند ماه آینده زمینه حضور و بازدید شهروندان از این مرکز فراهم خواهد شد تا حامیانی که تمایل دارند در جهت حفظ و نگهداری از این حیوانات فعالیت کنند، از نزدیک شاهد فعالیت و اقدامات این مرکز باشند.دیدگاه ها

 1. نیایش گفت:

  حضور سگهای ولگرد حوالی محل زندگی مردم و درون شهرها، موجب سلب امنیت و آرامش مردم شده و به طور روزافزون شاهدیم که تعداد حملات این سگها به مردم و طفل‌های بی گناه، و کشتن و مجروح کردن آنها، بیشتر شده و رعب و وحشت ایجاد کرده‌اند.

 2. رضا گفت:

  دراسرع وقت سگها جمع آوری شوند.

 3. محمد گفت:

  درمملکت اسلامی موجودی بنام سگ نباید دراماکن ومنازل ترددداشته باشد از مراجع مربوطه پیگیری این مسئله مهم راخواستاریم

 4. وعده بی خود گفت:

  ساعت شش صبح بود که با دوچرخه در محله کن در حال تردد بودم، ناگهان با گله‌ای از سگ مواجه شدم، آیا دیگر نترسید و سگ ترس شما را حس نکند و ثابت بمانید سالم می‌مانید!؟ لطفا کاری کنید.

 5. موسی گفت:

  خدایا این همه مطالبه ثبت شده، چرا هیچ کسی رسیدگی نمیکنه… اب ماش از خود شخص رئیس جمهور درخواست می کردیم

 6. بهمن گفت:

  آیا شپش و نجاست سگ، بهداشت محیط را تهدید نمی‌کند که جناب وزیر بهداشت نسبت به این موضوع احساس مسئولیت کنند؟!… فقط کر‌و‌نا‌هر‌ا‌سی؟!… چه تعداد کودک بی‌گناه باید توسط سگ‌های ولگرد دریده و خورده شوند؟!… آیا مسئولین نمی‌خواهند در مورد این موضوع قاطعانه عمل کنند؟!…

 7. ناشناس گفت:

  سگهای ولگرد باید مدیریت دلسوزانه شوند و از سطح همه شهرها برداشته شوند و در جایی خیلی دور بیرون از شهر نگهداری و عقیم شوند تا زمانی که از بین روند .

 8. علی گفت:

  هرسگ بدون صاحب وولگردی دیدیدبایدچهارنفره دست وپاش بگیریدوبه پهلوبخوابانیدوپوزبندفلزی به دهانش بزنیدبعدبایک سنگ بیضه هاش روبکوبیدخوب له کنیداگرعقیم نشوندبعداممکنه حمله کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up