• شناسه خبر : 67577
  • تاریخ انتشار : 11 شهریور 1401 - 09:56

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه شکل گیری کمیسیون بهاء خدمات به منبعی برای فساد تبدیل شده بود، گفت: برخی طرح ها بیشتر وقت گذرانی و خطای استراتژیک بوده است.

محمود صفری: کمیسیون بهاء خدمات منبعی برای فساد شده بود

به گزارش شهرخوان؛ شهردار اردبیل اظهار کرد: برخی طرح ها در نظام آموزش و پرورش نه تنها هیچ ثمره و نتیجه ای به همراه نداشته بلکه بیشتر وقت گذرانی و خطای استراتژیک در مسیر تعلیم و تربیت است که از جمله این طرح‌ها می‌توان به تعطیلی مدارس در روز پنجشنبه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: برخلاف تهران که ادارات در روز پنجشنبه تعطیل هستند، در شهرهایی مانند اردبیل تعطیلی پنجشنبه ادارات اعمال نمی‌شود و این خود بر روند اختلال در سرویس دهی مدارس افزوده است.

شهردار اردبیل گفت: عمده دانش آموزان در یک ساعات خاص مدرسه را ترک کرده و سرویس‌ها باید به آنها ارائه خدمات کنند که این تراکم به تشدید ترافیک و وضعیت نابسامان تردد شهری نیز منجر شده است.

صفری افزود: به تناسب افزایش هزینه تعمیرات و خرید تجهیزات خودروها، ما کرایه‌ها را با بررسی کارشناسی به نرخ مناسب تعیین کردیم تا همه خانواده‌ها بتوانند از این نرخ رضایت داشته و انتخاب سرویس از نوع سواری و مینی‌بوس را انجام دهند.

وی به ضوابط طرح تفصیلی و طولانی شدن تصویب این طرح اشاره کرد و ادامه داد: شکل‌گیری کمیسیون بها خدمات به منبعی برای فساد تبدیل شده بود که سعی می‌کنیم با تهیه و اجرای طرح تفصیلی به این مشکلات پایان داده و الزام جلب رضایت همسایه را نیز بر اساس شاخص‌ها و ضوابط ساخت و ساز حذف کنیم.

صفری در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند طرح تفصیلی بعد از گذشت سال‌های متمادی در شورای ششم مورد توجه قرار گرفت و بررسی آن در گام‌های مختلف در حال انجام است، امیدواریم تا پایان امسال به شکل کامل بستر و زمینه اجرای طرح تفصیلی در ابعاد مختلف فراهم آید.

وی در مورد اجرای ماده ۹ برای برخی از صاحبان املاک اضافه کرد: به صورت مکرر از صاحبان املاک در مسیر اجرای دوربرگردان مقدس اردبیلی و پل‌های نیایش، بسیج و آقاباقر خواسته‌ایم تا نسبت به واگذاری زمین و دریافت مبلغ توافق اقدام کنند اما به دلایل مختلف حاضر به توافق نشدند و ما مجبور به اجرای ماده ۹ هستیم.

صفری بیان کرد: ما برای رفاه مردم طرح‌هایی همچون تقاطع‌های غیرهمسطح، دوربرگردان‌ها و سایر طرح‌ها را اجرا می‌کنیم و شایسته است در این مسیر شهروندان نیز با واگذاری زمین به نرخ کارشناسی شهرداری را کمک کنند.

وی به پرداخت نشدن وام پل داروپخش و افزایش رقم چهار میلیارد تومانی این وام به ۱۶ میلیارد تومان اشاره کرد و ادامه داد: شهرداری سعی دارد تا پرداخت بدهی و تسویه تسهیلات بانکی را انجام دهد.

شهردار اردبیل در مورد باغ شریعت و مجوز ماده ۹ برای جلوگیری از برخی ساخت و سازها در این محدوده شهری اشاره کرد و گفت: ما بر اساس قانون در اولویت تملک توافقی را مد نظر قرار دادیم و در صورتی که طرفین راضی نباشند، ما مجبور به اجرای ماده ۹ می‌شویم.

کمیسیون بهاء خدمات منبعی برای فساد شده بوددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up