• شناسه خبر : 69378
  • تاریخ انتشار : 04 آذر 1401 - 04:16

پیرو اطلاع رسانی ها از ۴ تا ۱۲ آذر هوای شمالغرب به شرح ذیل دگرگون می گردد.

 احتمال بارش برف با سرمای سیبری
(جمعه۴ آذر) ورود یک سیستم ترکیبی پرسرعت از نوار مرزی ایران با عراق و ترکیه تا دوشنبه سبب بارشهایی میشود.به دلیل ضعف رطوبت تراز میانی و به اصطلاح وجود حفره ، بارشها در پهنهء مرکزی و شرقی منطقهء شمالغرب فراگیر نبوده و اغلب منفرد انتظار میروند.

باتوجه به سرعت بالا و همراهی با جریان جنوبی بارش به احتمال زیاد با آذرخش و اغلب به شکل باران و در بالای ۱۴۰۰ متر برفابه و بالای ۱۶۰۰ متر به صورت برف پیش بینی میشود.

(شنبه ۵ آذر)کاهش فشار ستون جو بر فراز خزر و شمالغرب سبب وزش طوفان در نقاطی از شمالغرب و ازجمله پهنهء مرکزی استان اردبیل میشود و تا اوایل یکشنبه ادامه می یابد. این گرمیج برخلاف ماهیت خود دما را زیاد بالا نمیبرد و هوای ملایم با بیشینهء ۱۲ درجه در اردبیل ‌انتظار میرود.
(یکشنبه ۶ تا سه شنبه ۸ آذر)از حوالی ظهر یکشنبه با شمالی شدن جریان نزدیک به زمین و رسیدن زبانهء توده هوای سرد و سنگین سیبریه روند دما با شیب بسیار آرام کاهشی و بر احتمال تبدیل بارشها به برف افزوده میشود.از ظهر ۸ آذر یورش خطوط کانتوری بسیار سرد سیبریه از فراز بیابانهای آسیای میانه ، درجهء دمانگارها را در شمال و شرق استان اردبیل به پایین می فشارد.

(چهارشنبه ۹ آذر) ساکنان مناطقی از شمالغرب و ارتفاعات غرب گیلان به احتمال زیاد برف پاییزی را دشت می کنند.

(پنجشنبه ۱۰ تا شنبه ۱۲ آذر)برودت هوا بر بسیاری از نقاط شمالغرب گاهی همراه آسمان ابری و مه آلود و بارش خفیف و متناوب برف حکمرانی می کند‌.
پبش بینی های دقیق تر با آپدیت نقشه ها به آگاهی خواهند رسید.

مسعود وسیله ایردموسی

احتمال بارش برف با سرمای سیبریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up