• شناسه خبر : 69543
  • تاریخ انتشار : 13 آذر 1401 - 11:09

رودخانه نوران‌چای ۴۸ کیلومتر شاخه اصلی دارد که ۸ کیلومتر شاخه اصلی آن از آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران، در محدوده شهری واقع شده است.

بالیقلی

پروژه های شهرداری اردبیل: بهسازی نوران چای

به گزارش شهرخوان، محمود صفری شهردار اردبیل از ساماندهی و بهسازی هشت کیلومتر از شاخه اصلی رودخانه نوران چایی حدفاصل آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران خبر داد و گفت: این طرح از سال‌های گذشته راکد بود و امسال تلاش شد با فعال‌سازی آن گامی برای توسعه شهر در محلات ۱۳ گانه و بویژه مناطق محروم شهر اردبیل برداشته شود.

شهردار اردبیل گفت: ساماندهی این رودخانه اقدامی جهت جلوگیری از ورود فاضلاب شهری و از بین رفتن بوی نامطبوعی است که اهالی را به شدت اذیت می‌کرد، بنابراین با اتخاذ تمهیدات لازم تلاش می‌شود، عملیات اجرایی این طرح تا پایان سال آینده به اتمام برسد.

شهردار اردبیل از ساماندهی و بهسازی ۸ کیلومتر از شاخه اصلی رودخانه نوران‌چای اردبیل، از آرامستان بهشت زهرا تا شیخ‌کلخوران خبر داد و گفت: برای این پروژه ۱۵۰ میلیارد اعتبار تخصیص یافته است.

ساماندهی این رودخانه از مطالبات به‌حق مردم منطقه است و اجرای آن اقدامی جهت جلوگیری از ورود فاضلاب شهری و از بین رفتن بوی نامطبوعی است که اهالی را به شدت اذیت می‌کند.

بهسازی و ساماندهی این رودخانه، گامی مهم در توسعه محلات سیزده گانه به‌ویژه مناطق محروم اردبیل است.

بیشتر بدانید: اخبار مربوط به نوران چایدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up