• شناسه خبر : 69722
  • تاریخ انتشار : 22 آذر 1401 - 12:47

فصل پاییز و زمستان که هوا سرد است، با استفاده از عطر گرم باعث می شود کرختی و سستی شما کمتر شود.

چرا باید در پاییز و زمستان عطر بزنیم؟

به گزارش شهرخوان، در فصل‌های سرد حالت سستی و کرختی در افراد ایجاد می‌شود، با استفاده از مناسب ترین عطر برای فصل سرد (عطرهایی با رایحه گرم و تند) شما می‌توانید در بدن حرارت ایجاد کنید و این حالت سستی و کرختی را از بین ببرید. با همه این‌ها، فرهنگ‌ها و مردم زیادی وجود دارند که ترجیح می‌دهند همیشه و در هر فصلی، از عطر گرم استفاده کنند.

در این مور بخوانید: فرق عطر سرد و گرم

رایحه‌های فصلی با هم متفاوت هستند زیرا دما باعث می شود کارکرد آن ها روی پوست شما تغییر کند اما انتخاب نوع عطر در نهایت کاملاً به سلیقه شخصی شما بستگی دارد.

چه عطری برای چه جایی؟

پرفیوم‌ها بهترین و با دوام‌ترین نوع رایحه‌ها با 22 درصد اسانس روغنی است. این نوع عطر برای ماندگاری طولانی رایحه آن استفاده می شود.

ادو پرفیوم‌ها این گروه با داشتن 15 تا 22 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می‌آورند. این نوع عطر مناسب برای استفاده در مجالس و مهمانی‌هاست.

ادوتویلت‌ها این دسته 8 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند. این نوع عطر مناسب استفاده‌های روزمره است.

ادکلن‌ها رقیق‌ترین نوع عطر اعم از زنانه و مردانه است اما بیشتر برای مردان استفاده می‌شود و تنها حدود 4 درصد روغن دارند. غلظت رایحه به کار رفته در این نوع عطر کمتر است ولی تقریبا برای همه جا کاربرد دارد.

ادوفرش‌ها رقیق‌ترین عطرها به اصطلاح ادوفرش نامیده می شوند که 3 درصد اسانس روغنی دارند و به کار آن‌هایی می‌آیند که دل‌شان می‌خواهد عطرشان بسیار ضعیف و ملایم باشد.

دئودورانت‌ها دئودورانت‌ها با این‌که برای هدف مشترکی با عطرها استفاده می‌شوند اما ترکیبات متفاوتی دارند و حتی گروهی از آن‌ها به عنوان ضدتعریق استفاده می‌شوند

عطر و ادکلندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up