• شناسه خبر : 70137
  • تاریخ انتشار : 18 دی 1401 - 08:49

عضو شورای شهر پیشنهاد کرد برای جلوگیری از فساد در بدنه مجموعه شهرداری تعداد پروانه‌های صادره روزانه اعلام گردد.

تعداد پروانه‌های صادره شهرداری اعلام گردد

شفاف سازی امورات شهرداری برای مقابله با فساد مالی انجام شود.

به گزارش شهرخوان، رئیس کمیسیون حمل‌‌ونقل و ترافیک شهری شورای اسلامی شهر اردبیل به استحکام بنای ساختمان‌ها تاکید کرد و گفت: بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ها، گامی برای ارتقای کیفیت بناها در شهر است.

میرمحمد سیدهاشمی در جلسه با رئیس و معاونین سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با تاکید بر استحکام بنای ساختمان ها، اظهار کرد: سازمان شهرداری ها و دهیاری‌ها کشور باید جهت اجرای بیمه تضمین کیفیت ساختمان‌ها کمک حال شهرداری ها باشند چراکه این طرح جهت استحکام بناها ضروری است.

وی با اشاره به این‌که باید تهیه بیمه نامه تضمین کیفیت ساختمان برای صدور پایان‌ کار الزامی باشد، افزود: از این طریق بی شک می توانیم سازه ها و بناها را از نظر کیفیت و ایمنی ارتقا ببخشیم و شاهد رضایتمندی بهره برداران باشیم.

رئیس کمیسیون حمل‌‌ونقل و ترافیک شهری در ادامه به شفاف سازی امورات شهرداری در راستای مقابله با فساد تاکید کرد و گفت: با کوتاه کردن فرایند صدور پروانه و شفاف سازی آن، زمینه‌های فساد مالی کاهش پیدا می‌کند.

سیدهاشمی بیان کرد: پیشنهاد می‌کنم برای جلوگیری از فساد در بدنه مجموعه شهرداری باید روزانه تعداد پروانه‌های صادره اعلام شود، در این صورت شاهد یکسان سازی تعداد طبقات در ساخت‌ و سازها خواهیم شد.

وی با اشاره به این‌که از سال آتی، خدمات شهرداری‌ها براساس قانون درآمد پایدار شهرداری باید صورت گیرد، عنوان کرد: با توجه به اینکه این طرح برای اولین بار اجرا می‌شود قطعا مشکلاتی پیش روی شهرداری‌ها خواهد بود بنابراین جهت جلوگیری از این مشکلات لازم است دوره‌های آموزش مالی متعددی برای شهرداری‌ها برگزار و تجربیات انتقال یابد تا از بروز مشکلات جلوگیری شود.

میرمحمد سیدهاشمیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up