• شناسه خبر : 70198
  • تاریخ انتشار : 20 دی 1401 - 04:48

تداوم عملیات برف‌ تکانی درختان شهر اردبیل/ شهروندان هوای درختان را در روزهای برفی داشته باشند.

برف تكانی درختان نیازمند حضور شهروندان

به گزارش شهرخوان، رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری اردبیل از آغاز برف تكانی درختان در اردبیل برای جلوگیری از شكسته شدن شاخه‌ها خبر داد.

حمید رفیعی با اعلام این خبر اظهار کرد: در پی بارش سنگین برف و احتمال شکستگی شاخه‌های درختان و نهال‌ها‌ تلاش‌گران فضای سبز شهرداری اردبیل علی‌رغم برودت هوا، اقدام به برف تکانی درختان سطح شهر اردبیل کرده است.

وی با اشاره این‌که واحد فضای سبز شهری همیشه سعی کرده که با نهایت توان در رشد، توسعه و نگهداری فضای سبز تلاش کند، افزود: برف تکانی درختان معابر، خیابان‌ها و پارک‌های سطح شهر در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان سیما منظر و فضای سبز شهرداری اردبیل با بیان این‌که شهروندان نیز در امر یاری‌گر شهرداری باشند و شاخه درختان را برف تکانی کنند، تصریح کرد: افراد می‌توانند با تکان دادن درختان از شکسته شدن شاخه‌ها و وقوع حوادث و آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنند.

رفیعی از شهروندان خواست تا در موقع بارش برف سنگین درختان موجود در مقابل منازل و مغازه‌های خود را تکانده و در نگهداری درختان کمک حال شهرداری باشند، چرا که احتمالا در ساعات اولیه، مجموعه شهرداری نتواند همه درختان موجود در سطح حوزه استحفاظی را برف‌تکانی کند.

وی گفت: استفاده از ابزار مناسب جهت برف تکانی درختان حائز اهمیت است که در هنگام برف تکانی درختان باید جدی گرفته شود تا آسیبی به تنه و شاخه درختان وارد نشود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up