• شناسه خبر : 70691
  • تاریخ انتشار : 22 اسفند 1401 - 04:30

شهردار اردبیل از تصویب بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومانی ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل توسط اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل خبر داد.

محمود صفری

به گزارش شهرخوان، محمود صفری افزود: ۳۹ درصد بودجه سال آتی مربوط به حوزه جاری و مابقی مربوط به حوزه عمرانی است که اختصاص بیشترین بودجه به بحث عمرانی اقدامی بزرگ و شاخص است.

محمود صفری با اشاره به این‌که سعی کردیم توسعه متوازن شهری و آماده‌سازی زیرساخت‌ها در برنامه‌ باشد، اظهار کرد: بودجه ۲۰۰۰ میلیارد تومان ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل توسط اعضای شورای اسلامی شهر تصویب و اقدامات در تمامی حوزه‌ها با برنامه‌ریزی‌ها آغاز می‌شود.

وی از اختصاص بیشترین بودجه ۱۴۰۲ شهرداری اردبیل به فعالیت‌های عمرانی خبر داد، افزود: حوزه عمران سهم ۶۷ درصدی در بودجه سال آتی خواهد داشت و تخصیص این مقدار از بودجه به بخش عمران، اقدامی بزرگ و شاخص است.

شهردار اردبیل با بیان این‌که در بودجه سال آتی به مناطق کم‌برخوردار هم توجه ویژه شده است، تصریح کرد: بودجه شهرداری اردبیل با رویکرد مردمی و با تمرکز بر روی پروژه‌های بزرگ عمرانی، آماده‌سازی زیرساخت‌ها شهری، توسعه متوازن و توجه ویژه به مناطق کم‌برخوردار تنظیم شده است که با تصویب آن اقدامات آغاز می‌شود.

تحقق ۹۰ درصدی بودجه شهرداری سال‌جاری

شهردار اردبیل با بیان این‌که تاکنون ۷۰ درصد بودجه سال جاری تحقق یافته است، افزود: با شروع تخفیفات در مطالبات شهرداری اردبیل به‌ مناسبت دهه فجر ۲۰ درصد دیگر محقق و به ۹۰ درصد خواهد رسید که این امر از سال ۹۰ تاکنون در مدیریت شهری محقق نشده بود.

صفری بیان این‌که تمام تلاش شهرداری تامین زیرساخت‌ها و توسعه مناطق مختلف شهری است، تصریح کرد: یکی از اولویت‌های ما در مجموعه شهرداری، اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام بزرگ بود که از جمله این پروژه تکمیل پل غیرهمسطح قدس بود که زیر بار ترافیک رفت و در حال حاضر تنها بحث زیباسازی پل باقی‌مانده است؛ همچنین پل نیایش نیز در کمتر از یکسال از پیشرفت فیزیکی ۸ درصدی به بالای ۹۰ درصد رسیده که در روزهای آتی به بهره‌برداری خواهد رسید.

صفری اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام را یکی از اولویت‌ها عنوان کرد و گفت: در کنار اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام، آغاز و اجرای پروژه‌های دیگر نیز با جدیت تمام در دستور کار است که یکی از پروژه‌های مهم احداث پل بسیج در راستای روان‌سازی ترافیک است که عملیات حفاری پل آغاز و به‌زودی پروژه به‌طور رسمی وارد عملیات اجرایی خواهد شد.

وی، تملک باغ شریعت، ساماندهی ۴ ورودی‌های شهر، ایجاد پارک‌های متعدد در مناطق مختلف شهری از جمله پارک بزرگ شهید سردار سلیمانی، انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از محدوده شهر، تکمیل فاز ۳ خشکبار اردبیل با پارکینگ، احداث مجتمع خدماتی رفاهی رز، احداث مجتمع تجاری مسکونی دوقلوی دکوسنتر و چندین پروژه‌ دیگر را از پروژه‌های اولویت‌دار شهرداری عنوان کرد.

شهردار اردبیل از ایجاد ۲ ایستگاه آتش‌نشانی، احداث فرهنگسرا و ایستگاه کار برای کارگران ساختمانی و فصلی، افتتاح پل نیایش، تامین زیرساخت‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات جهت ایجاد شهرداری الکترونیک و اخذ پروانه ساختمانی بصورت غیر حضوری و اینترنتی نیز خبر داد.

وی همچنین به تکمیل و تحویل پروژه‌های نیمه‌تمام پل سردار شهید سلیمانی و دوربرگردان چهارراه ورزش اشاره کرد و گفت: در کنار اتمام پروژه‌های نیمه تمام، شروع ۴۴۴ پروژه‌های عمرانی نیز در دستور کار قرار دادیم که بخشی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسید و مابقی نیز در اسرع‌وقت آماده و تحویل شهروندان می‌شود‌.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه در دهه فجر ۱۵ هزار میلیارد ریال طرح‌های عمرانی در شهرداری آماده افتتاح شد، گفت: در راستای روان‌سازی ترافیک بسیج، عملیات خاکبرداری پل بسیج نیز در حال انجام است که عملیات عمرانی به‌صورت رسمی به‌زودی آغاز می‌شود.

صفری به بحث سرمایه‌گذاری و طرح‌های مشارکتی اشاره کرد و ادامه داد: ۱۶ پروژه مشارکتی وارد عملیات اجرایی شده که از جمله این پروژه‌ها مجتمع تجاری مسکونی دوقلوی دکوسنتر با ۷۰۰ واحد واقع در ورودی شهر از سمت خلخال؛ تعیین تکلیف مجمتع تجاری خدماتی رز در راستای توسعه مناطق شهری کم‌برخوردار و تصویب انتقال بازار آهن‌فروشان به خارج از شهر بعد از ۱۰ سال بلاتکلیفی بوده است.

وی با اشاره به ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل نیز، اضافه کرد: طرح ساماندهی و بهسازی ۳ ورودی شهر تصویب که با تصویب یک ورودی دیگر عملیات اجرایی در سال آتی آغاز می‌شود

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up