• شناسه خبر : 70859
  • تاریخ انتشار : 21 بهمن 1401 - 06:16

افتتاح و کلنگ‌زنی ۴۴ پروژه‌‌ شهرداری اردبیل با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی رسما اجرایی شد.

 ۴۴ پروژه‌‌ شهرداری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی

به گزارش شهرخوان، به‌مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد انقلاب اسلامی، آئین افتتاح پروژه‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی شهرداری اردبیل با حضور دکتر علی نیکزاد نائب رئیس مجلس شورای اسلامی، صدیف بدری نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، سیدکمال‌الدین میرجعفریان، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل، طباطبایی دادستان مرکز اردبیل، اعتماد اعجازی فرماندار، محمود صفری شهردار، انصاری رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی دیگر از مسئولان برگزار شد.

بهره‌برداری از پارکینگ یاس محمدیه با ظرفیت ۱۸۵ دستگاه خودرو واقع در مابین میدان امام حسین(ع) و میدان قیام جهت کاهش ترافیک

بهره‌برداری از مرکز هوشمند کنترل ترافیک و اتاق مانیتورینگ

کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی پارک بعثت در راستای افزایش سرانه فضای سبز

بهره‌برداری از مرکز جامع سلامت قائم، فرهنگسرای ملایوسف، مجتمع تجاری مسکونی تابان، پارک‌های نرگس کارشناسان و ریحانه کوثر از جمله پروژه‌های افتتاحی بود.

عملیات اجرایی فاز ۳ خشکبار به‌همراه پارکینگ، فاز ۲ پارک سردار سلیمانی و ده‌ها پروژه‌ها دیگر نیز به‌مناسبت این ایام در شهر اردبیل آغاز می شود.

افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های شهرداری با اعتبار ۱۰ هزار میلیارد ریالی صورت گرفته است.

ارتقای جاذبه‌های گردشگری شهر اردبیل مدنظر باشد

دادستان مرکز اردبیل گفت: باید ارتقای جاذبه‌های گردشگری شهر اردبیل مدنظر باشد و شهر به سمت پیشرفت و رشد برود.

سیدعبدالله طباطبایی در آئین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی شهرداری اردبیل به‌مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: باید ارتقای جاذبه‌های گردشگری شهر اردبیل مدنظر شهرداری و سایر دستگاه‌ها باشد تا بتوانیم شهر را به سمت پیشرفت و رشد ببریم.

وی با بیان این‌که باید جهت یکپارچه‌سازی شهر و توسعه متوازن تلاش کنیم، افزود: در ابتدا باید تلاش کنیم تا عناوینی همانند مناطق سیزده‌گانه و حاشیه شهر را حذف کنیم و این در صورتی انجام می‌گیرد که توسعه تمامی مناطق به‌صورت متوازن در نظر گرفته شود.

دادستان اردبیل ادامه داد: با تصویب طرح ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل در حوزه فضای سبز اقدامات مطلوبی صورت خواهد گرفت که خواسته ما از شهرداری این است این تصمیمات روی کاغذ نماند و به موقع اجرا شود.

طباطبایی با اشاره به این‌که لازم است برای پروژهای شهری زمان‌بندی و شمارش معکوس در نظر گرفته شود، افزود: زمانبندی منجر به سرعت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها می‌شود؛ شهرداری اردبیل دقیقا سرعت را در پل سردار سلیمانی پیش رو داشت که در مدت زمان کوتاه این پل را تکمیل و تحویل شهروندان داد ولی متاسفانه در بحث پل قدس شاهد بی‌برنامگی در سال‌های گذشته بودیم که خوشبختانه شهرداری فعلی با روی کار آمدن، اتمام پل قدس را نیز در دستور کار قرار داد.

حامی طرح توسعه شهری هستم

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: عمران و توسعه شهری منجر به رضایت مردم شده و به امنیت اجتماعی جامعه کمک می‌کند.

علی نیکزاد در آئین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی شهرداری اردبیل به‌مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد انقلاب اسلامی، اظهار کرد: نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی در خدمت توسعه عمران شهری هستند چراکه عمران و توسعه شهری منجر به رضایت مردم شده و به امنیت اجتماعی جامعه کمک می‌کند.

وی با بیان این‌که اگر شهرداری و اعضای شورای شهر اردبیل جهت تحقق مطالبات مردم و توسعه عمران شهر، اگر خواسته‌ای از وزارت کشور، سازمان‌ شهرداری‌‌ها و دهیاری‌های کشور و سایر نهادها داشتند در اسرع‌وقت و با تمام توان پیگیری خواهیم کرد.

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به وحدت و همدلی بین شهرداری و اعضای شورای شهر ادامه داد: این وحدت و همدلی بین شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل به بسیاری از مشکلات شهر پایان داده است که باید این روند همچنان حفظ شود‌.

نیکزاد گفت: انتظار داریم تلاش‌ها جهت تامین زیرساخت‌های شهر اردبیل و زیباسازی آن همچنان با قوت از سوی شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر پیگیری شود‌.

پروژه های مشارکتی شهرداری قابل تقدیر است

مهندس صدیف بدری هم در سخنانی با قدردانی از تلاش‌های مجموعه مدیریت شهری اردبیل در راستای عمران و آبادانی شهر اردبیل، با اشاره به خرید زمین مورد نیاز برای انتقال بازار آهن‌فروشان در زمان تصدی سمت شهرداری از سوی خود، از همت شهردار و اعضای شورای شهر در احیای پروژه‌های مشارکتی شهرداری، قدردانی کرد.

وی همچنین طرح موضوع درآمد پایدار شهرداری ها در مجلس دهم را یادآور شد و گفت: با تلاشی که در آن دوره داشتیم، طرح مورد نظر تهیه و کمیسیون ویژه‌ای به این منظور تشکیل شد و در نهایت این طرح را به لایحه‌ای از طرف دولت تبدیل کردیم که درصد سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از قانون مالیات بر ارزش افزوده از جمله مهم‌ترین آثار این طرح است.

نائب رئیس کمیسیون عمران مجلس در ادامه سخنان خود، برقراری عدالت و راضی نگهداشتن مردم را از جمله مهم‌ترین آرمان‌های انقلاب اسلامی بیان کرد و افزود: هرچند در حوزه‌های مختلفی همچون فناوری‌های نوین، قدرت نظامی و.. پیشرفت داریم اما در حوزه‌هایی نظیر اقتصاد، عدالت، تحمل تفکرات دگراندیشان، و… همچنان با آرمان‌های انقلاب اسلامی فاصله داریم.

نماینده مردم شهرستان‌های اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس خاطرنشان کرد: افزون بر ۳۴۰ هزار میلیارد تومان ردیف اعتباری متفرقه در بودجه سال ۱۴۰۲ داریم که به معنی ردیفی برای بودجه‌گیری به صورت پیگیری و چانه‌زنی‌ می‌باشد و ما در زمینه کمک به پروژه‌های شهری همچون گذشته در این ارتباط در خدمت مدیریت شهری خواهیم بود.

روان‌سازی ترافیک شهری با اجرای طرح جامع ترافیکی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با ساماندهی ورودی‌های شهر شاهد زیباسازی سیمای شهر و جذب سرمایه‌گذار خواهیم شد.

سیدکمال الدین میرجعفریان، در آئین افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی، رفاهی و خدماتی شهرداری اردبیل به‌مناسبت چهل‌وچهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: با حمایت استانداری و با تصویب شورای اسلامی شهر اردبیل ساماندهی ورودی‌های شهر اردبیل انجام می‌شود که این‌کار منجر به زیباسازی سیمای شهر و جذب سرمایه‌گذار خواهد شد.

وی با اشاره به اجرایی شدن طرح جامع ترافیک در شهر اردبیل افزود: با اجرای طرح جامع ترافیکی شاهد روان‌سازی ترافیک شهری و بهبود سیمای شهر خواهیم بود؛ همچنین در طرح تفصيلي چیزی به نام حاشیه شهر و مرکز شهر نخواهیم داشت در واقع اجرای این طرح منجر به توسعه متوازن شهر می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل بیان کرد: به ارزش ۲۵ هزار میلیارد تومان در دهه فجر پروژه‌های عمرانی و اقتصادی در سطح استان افتتاح می‌شود.

وی ادامه داد: با پیگیری‌های نمایندگان مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی و استاندار اردبیل تعدادی از پروژه‌های راکد فعال و تکمیل شدند و انتظار داریم با حمایت‌های دولت تکمیل تمام پروژه‌های نیمه تمام در سطح استان انجام شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: با ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری‌ها پروژه‌های عمرانی و فرهنگی توسط شهرداری‌های استان اجرا خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up