• شناسه خبر : 71905
  • تاریخ انتشار : 15 فروردین 1402 - 02:15

روزهایی که در هفته ۸ هزار قدم یا بیشتر راه می‌روید، با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی مرتبط است.

پیاده روی
Walk until you die

براساس مطالعه‌ای که نتایج آن به تازگی منتشر شده، ۸ هزار قدم پیاده‌روی (حدود۴/۶کیلومتر) برای یک یا دو روز در هفته می‌تواند به‌طور قابل توجهی خطر مرگ زودرس را کاهش دهد. در حالی‌که ورزش منظم خطر مرگ و میر را کاهش می‌دهد، مطالعه منتشر شده در نشریه JAMA Network Open از فواید پیاده‌روی آن‌هم تنها چند روز در هفته خبر داده است. برای این مطالعه، محققان دانشگاه کیوتو همچنین دانشگاه کالیفرنیا و لس‌آنجلس، داده‌های ۳۱۰۰ بزرگ سال آمریکایی را تجزیه و تحلیل کردند.

آن‌ها میزان پیاده‌روی روزانه ۳۱۰۰ شرکت‌کننده را طی سال‌های ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ میلادی بررسی و ۱۰ سال بعد داده‌های مرگ و میر آن‌ها را مقایسه کردند و دریافتند آمار مرگ ومیر در کسانی که یک یا دو روز در هفته ۸ هزار قدم یا بیشتر راه می‌روند،۹/۱۴درصد کمتر از آمار مرگ ومیر کسانی است که هرگز به این اندازه پیاده‌روی نمی‌کنند. این داده‌ها در یک دوره ۱۰ ساله بررسی شده است. برای افرادی که سه تا هفت روز در هفته ۸ هزار قدم یا بیشتر راه می‌روند، خطر مرگ و میر۵/۱۶ درصد کمتر بوده است. مزایای پیاده‌روی ۸ هزار قدم یا بیشتر برای یک یا دو روز در هفته، برای افراد ۶۵ سال و بالاتر به مراتب بیشتر به نظر می‌رسد.

محققان می‌گویند: «تعداد روزهایی که در هفته ۸ هزار قدم یا بیشتر راه می‌روید، با کاهش خطر مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی مرتبط است». بنا بر تحقیقات سازمان غیردولتی آمریکایی «کلینیک مایو» هم پیاده‌روی می‌تواند خطر بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت، فشار خون بالا و افسردگی را کاهش دهد. براساس اطلاعات این مرکز، یک آمریکایی به طور متوسط ۳ تا ۴ هزار قدم در روز راه می‌رود.

پیاده روی
Walk until you dieدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up