• شناسه خبر : 73477
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1402 - 12:48

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل از عقد قرارداد با بخش خصوصی برای اجرای طرح مدیریت یکپارچه پسماند شهری در آینده ای نزدیک خبر داد.

تفکیک زباله در مقصد با بهره گیری از تجهیزات مدرن

به گزارش شهرخوان، دکتر بهزاد عباس زاده رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و مشارکت شورای شهر اردبیل امروز در جلسه بررسی طرح یکپارچه مدیریت پسماند شهری گفت: باتوجه به وضعیت نابسمان دفن زباله و پسماند در اردبیل که دغدغه جدی برای شهر اردبیل محسوب میشود؛ اجرای طرح یکپارچه پسماند و دفن زباله شهری امری ضروری است.

وی با اشاره به اینکه تولید زباله در شهر اردبیل بیشتر از استاندارد جهانی وکشوری است؛ گفت: از آنجایی که افزایش تولید زباله مشکلات زیادی از جمله مشکلات زیست محیطی ایجاد میکند؛ لذا ساماندهی پسماند و دفن زباله جز دغدغه های مدیریت شهری است.

نایب رئیس شورای شهر اردبیل بیان کرد: در این جلسه نحوه چگونگی دفن زباله و پسماند توسط بخش خصوصی تشریح شد که این روش(عدم دفن زباله و امحای کامل زباله) باتجهیزات نوین در اردبیل اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به تفکیک زباله از مبدا و همچنین تفکیک در مقصد با تجهیزات به روز و نوین دنیا گفت: طی بررسی های بیشتر و در صورت موافقت اعضای شورای شهر با انتشار فراخوان با بخش خصوصی عقد قرارداد کرده و این فرایند به زودی در اردبیل جهت پسماند و دفن زباله راه اندازی خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up