• شناسه خبر : 74926
  • تاریخ انتشار : 29 بهمن 1402 - 01:57

طبق تحقیقات میزان طلاق در زنان زمانی بیشتر می شود که درآمد یک زن بیشتر از یک مرد باشد.

زنان چه زمانی انگیزه طلاق دارند؟

نویسنده : فرنگیس یاقوتی | ‌ مترجم منبع: attorneyatlawmagazine.com

نتایج یک تحقیقات جدید در دانشگاه شیکاگو که هنوز جزئیات آن اعلام نشده، نشان می‌دهد در حدود 50 درصد مواقع، بعد از ارتقای شغلی‌ خانم‌ها و متعاقبا بیشتر شدن درآمد از همسرشان، کارشان به طلاق خواهد کشید. شاید برای شما عجیب باشد اما آمارها نشان می دهد که در آمریکا میزان طلاق زمانی بیشتر است که درآمد یک زن بیشتر از یک مرد باشد. پیشتر هم بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات پیو اعلام شده بود که نرخ طلاق زمانی که زن بیشتر از شوهرش درآمد داشته باشد، به ویژه در میان زوج‌های جوان‌تر، 50 درصد افزایش می‌یابد. در ادامه، چند نکته برای حفظ یک ازدواج سالم در چنین شرایطی آورده شده است.

مایل به تغییر نقش باشید

اگر خانمی درآمد بیشتری از شوهرش داشته باشد و مسئولیت خرج‌های خانه را برعهده بگیرد، نقش او در خانواده نمی‌تواند مانند نسل‌های قبل باشد. مردان در این شرایط باید مایل باشند که نقش خود را در ازدواج تطبیق دهند تا ثبات عاطفی و خانوادگی را فراهم کنند. این روزها که نقش سنتی زن‌ها رو به کاهش است، بدون ایجاد نقش‌های جدید بین یکدیگر، ازدواج بین زوجین مشکل‌ساز خواهد بود. مبادله این پویایی‌های جنسیتی ممکن است ناخوشایند باشد اما حفظ احترام و نشان دادن تمایل به تقویت رابطه زناشویی به شما کمک می‌کند.

کلید مهم، داشتن ارتباط است

هر ازدواجی منحصر به فرد است. هیچ پاسخ ساده‌ای برای هدایت این نقش‌های در حال تغییر در فضای ازدواج امروزی وجود ندارد. با این حال، راه‌هایی وجود دارد که اطمینان حاصل شود ازدواج با زنانی که درآمدشان بیشتر از خواستگارشان است، منجر به طلاق نمی‌شود. ارتباط، فروتنی، هوش عاطفی و همدلی همگی جنبه‌های اساسی در ایجاد یک رابطه محکم برای هر ازدواجی هستند. بدون این اصول، نارضایتی از هر دو طرف می‌تواند باعث ایجاد محیطی ناسالم شود که منجر به طلاق خواهد شود با همسرتان صحبت کنید و خواسته‌های او را درک کنید.

کسب و کار خود را از زندگی خصوصی جدا نگه دارید

زوج‌های متاهل همیشه از استرس‌های شغلی و تجاری همسرشان آگاه هستند. با این حال، اجازه دادن به آن عوامل استرس‌زا برای ورود به زندگی خصوصی برای یک پیوند سالم مضر است. همسرتان را در جریان کار خود بگذارید اما اجازه ندهید تمام جزئیات وارد زندگی خصوصی شود. البته برای خرج‌کردها و سرمایه‌گذاری‌ها، می توان با مشورت همسر تصمیم‌گیری کرد تا چالش های کمتری ایجاد شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up