• شناسه خبر : 10231
  • تاریخ انتشار : 02 مرداد 1398 - 11:36

پسری جوان که متهم است پدرش را با قرص برنج به قتل رسانده و دو نفر دیگر را نیز تا آستانه مرگ پیش برده است، وقتی پای میز محاکمه رفت مدعی شد اصلا مرتکب قتل نشده و نمی‌داند قربانیان چطور سم را خورده‌اند.

دادگاه

شهرخوان: پسری جوان که متهم است پدرش را با قرص برنج به قتل رسانده و دو نفر دیگر را نیز تا آستانه مرگ پیش برده است، وقتی پای میز محاکمه رفت مدعی شد اصلا مرتکب قتل نشده و نمی‌داند قربانیان چطور سم را خورده‌اند.

متهم در جلسه دادگاه مدعی شد نمی‌داند چطور این قرص وارد غذای پدرش و دو نفر دیگر شده، اما قبول کرد قرص سم آرسنیک را او خریداری کرده ‌است.

مرگ مرد میانسال بخاطر مسمومیت

مرداد سال گذشته به‌دنبال مرگ مردی میانسال در بیمارستان به‌خاطر مسمومیت، تحقیقات مأموران برای روشن‌شدن ماجرا آغاز شد. مأموران پس از حضور در بیمارستان متوجه شدند مرد 53 ساله و شریکش و پسر او دچار مسمومیت و به بیمارستان منتقل شده بودند. دو نفر به‌ صورت سرپایی درمان شدند، اما مرد میانسال فوت شده بود.

کارآگاهان به تحقیق از این دو نفر پرداختند که پدر و پسر در اظهارات خود به مأموران گفتند: همراه امیر و پسرش به نام محسن 35 ساله در مغازه مشغول ناهارخوردن بودیم که متوجه مزه عجیبی در غذا شدیم. به‌همین‌خاطر فقط چند قاشق از غذا را خوردیم، اما امیر غذای خودش را تمام کرد. حدود یک ساعت پس از صرف غذا، ناگهان هر سه نفرمان دچار مسمومیت شده و به بیمارستان منتقل شدیم. ما دو نفر به‌صورت سرپایی مداوا شدیم، اما امیر پس از چندساعت در بیمارستان فوت شد.

تحقیق از پسر مقتول

با نظریه پزشکی که مرگ را بر اثر مسمومیت شدید اعلام کرده بود، کارآگاهان به تحقیق از پسر مقتول پرداختند که در زمان صرف ناهار در مغازه حضور داشت، اما دچار هیچ‌گونه مسمومیت غذایی نشده بود. هم‌زمان کارآگاهان با اطلاع از وجود دوربین‌ مداربسته در مغازه به بررسی تصاویر آنها پرداختند، اما دریافتند دوربین مغازه از صبح روز حادثه هیچ تصویری ضبط نکرده است.

دلایل و شواهد به‌دست‌آمده حکایت از وقوع جنایت داشت، به‌همین‌خاطر محسن، فرزند مقتول، به ظن مشارکت در قتل بازداشت شد. محسن در اظهارات اولیه منکر قتل پدر خود شد، اما در نهایت لب به اعتراف گشود و به قتل پدرش از طریق مسموم‌کردن اعتراف کرد.

بخاطر مشکلات مالی تصمیم به خودکشی داشتم

متهم به قتل گفت: از چندی پیش دچار مشکلات مالی شده بودم و هیچ راهی برای حل آنها پیدا نمی‌کردم. سرانجام تصمیم گرفتم به زندگی خود پایان دهم، به‌ همین‌ علت با 15 هزار تومان قرص برنج خریدم. روز جنایت در داخل مغازه نشسته بودم و قصد داشتم با خوردن سم به زندگی خود پایان بدهم.

تصمیم خود را تغییر دادم و تصمیم به کشتن پدرم گرفتم

اما در یک لحظه، زمانی که هیچ‌کس در داخل مغازه حضور نداشت، تصمیم خود را تغییر دادم و تصمیم به کشتن پدرم گرفتم، اما برای آنکه همه‌چیز را عادی نشان دهم، غذای پدرم را همراه غذای شریک مغازه و پسرش مسموم کرده تا علت مرگ پدرم را مسمومیت غذایی عنوان کنم. قبل از این کار به سراغ دستگاه ضبط دوربین‌ داخل مغازه رفتم و آن را خاموش کردم.

به گزارش شرق، پرونده بعد از اعترافات متهم و صدور کیفرخواست برای رسیدگی به شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران رفت. در ابتدای جلسه رسیدگی، کیفرخواست علیه متهم خوانده و او متهم به یک فقره قتل و دو فقره شروع به قتل شد. سپس شکات در جایگاه قرار گرفتند.

اولیای‌دم درخواست قصاص و دو شاکی دیگر نیز تقاضای مجازات کردند. وقتی نوبت به متهم رسید، او ارتکاب قتل را رد کرد و گفت: من قرص‌های برنج را برای خودکشی خریده‌ بودم و نمی‌دانم چطور از غذای پدرم سر درآورد و وارد غذای دو شاکی دیگر شد، من اصلا نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد.

سپس وکیل او در جایگاه قرار گرفت و گفت: اینکه قرص‌ها چطور مورد استفاده قرار گرفته‌، مسئله مهمی است، اما نکته دیگر این است که در بیمارستان متوجه وجود سم در معده مقتول نشده‌اند و پزشکی‌قانونی آن را تشخیص داده‌ است، شاید اگر بیمارستان به‌موقع تشخیص می‌داد و از پادزهر استفاده می‌کرد، پدر متهم حالا زنده بود.

با پایان گفته‌های طرفین پرونده، قضات برای صدور رأی دادگاه وارد شور شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up