• شناسه خبر : 10800
  • تاریخ انتشار : 14 مرداد 1398 - 05:30

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: اینترنت پرسرعت روستایی در این استان رونق گرفته و در حال حاضر ۸۳۰ روستا از خدمات اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

فناوری و تکنولوژی اینترنت رایانه
به گزارش شهرخوان، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: اینترنت پرسرعت روستایی در این استان رونق گرفته و در حال حاضر ۸۳۰ روستا از خدمات اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند.

بهروز رزمی در نشستی با فرماندار خلخال افزود: در حال حاضر ۸۳۰ روستا از پوشش اینترنت پرسرعت بهره‌مند هستند و با اضافه شده ۵۲۸ روستا تا پایان سال مجموع روستاهای بهره‌مند از این امکانات روز ارتباط جمعی به هزار و ۳۵۸ روستا افزایش خواهد یافت.

وی از توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در مناطق روستایی استان خبر داد و گفت: با توجه به سرمایه‌گذاری‌های صورت گرفته در این زمینه و توجه ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شاهد پیشرفت قابل توجهی در این حوزه و توسعه در بخش‌های تلفن ثابت، پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت هستیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین افزود: توسعه زیرساخت‌های ارتباطی تنها مختص مناطق شهری نیست و تلاش‌های صورت گرفته در زمینه توسعه امکانات ارتباطی در مناطق روستایی سبب شده تا استان اردبیل از نظر پوشش ارتباطی روستایی در رتبه سوم استان‌های کشور قرار بگیرد.

بهره مندی 100 درصد استان از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه

رزمی با بیان اینکه امروزه مطالبات مردم در حوزه ارتباطی افزایش یافته، اظهار داشت: ۱۰۰ درصد شهرهای استان از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه و بیشتر مناطق روستایی از امکانات زیرساختی تلفن ثابت بهره‌مند هستند.

۲۷۰ روستا دارای پوشش تلفن همراه

او بیان کرد: از مجموع هزار و ۶۰۰ روستای دارای سکنه استان هزار و ۲۷۰ روستا دارای پوشش تلفن همراه هستند و تا پایان امسال ۴۰ روستای بالای ۲۰ خانوار نیز از به جمع این روستاها اضافه خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل همچنین با اشاره به طولانی شدن زمان اجرای برخی از تقاضاها برای اخذ تلفن ثابت گفت: با توجه به وجود برخی محدودیت‌ها در زمینه افزایش تقاضا برای واگذاری تلفن ثابت ناشی از مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها و یا دریافت تقاضای جدید در اخذ تلفن ثابت تلاش می‌شود این محدودیت با همکاری شرکت مخابرات منطقه اردبیل مدیریت و به درخواست‌های مردمی پاسخ عملی داده شود.

بهره‌مندی ۱۳۶ روستای خلخال از نعمت تلفن ثابت

رزمی با بیان اینکه ۱۳۶ روستای خلخال از نعمت تلفن ثابت بهره‌مند هستند و تا پایان سال بیشتر روستاها به اینترنت پرسرعت نسل چهارم مجهز می‌شوند، افزود: تمام روستاهای واجد شرایط این شهرستان دارای تلفن ثابت هستند و تا پایان سال ۷۷ روستای این شهرستان به اینترنت پرسرعت نسل چهارم مجهز خواهند شد.

او همچنین با اشاره به اقدامات انجام شده در پوشش تلفن همراه در مسیر جاده فیروزآباد – خلخال گفت: با بررسی‌های فنی و پایش میدانی وضعیت ارتباطی در این جاده و روستاهای مجاور، قرار شد سایت تلفن همراه در روستاهای پروج و یلوجه نصب و این مشکل تا حد قابل‌توجهی مرتفع شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up