• شناسه خبر : 10911
  • تاریخ انتشار : 16 مرداد 1398 - 09:11

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه جدی به حوزه زیرساخت‌های عمرانی موجود در استان یکی از پروژه‌های مهم استان اردبیل خط ریلی استان اردبیل و راه‌آهن اردبیل میانه بود که در در طول سه سال گذشته به یک کارگاه فعال عمرانی تبدیل شده است.

صدیف بدری
به گزارش شهرخوان، نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی باید به‌صورت کاملا قانونی انجام گیرد.

صدیف بدری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل اظهار کرد: واگذاری کشت و صنعت مغان به بخش خصوصی باید به صورت کاملا قانونی انجام گیرد و در خصوص نحوه واگذاری این شرکت نیز دو موضوع مورد توجه مسؤولان و نمایندگان استانی بوده که یکی از آن‌ها اهلیت فرد خریدار و دیگری قیمت‌گذاری این شرکت بوده که مزایده اول به دلیل عدم اهلیت فرد خریدار فسخ شد.

اطلاع رسانی نتیجه نهایی واگذاری کشت و صنعت مغان در ماه های آتی

وی افزود: با توجه به بحث جدی بر روی نحوه قیمت‌گذاری این شرکت کمیسیون تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی تشکیل یافته و بررسی های جدی بر روی این موضوع با جمع آوری مدارک موجود انجام می‌گیرد و در طی ماه‌های آتی نتیجه نهایی این تحقیقات اطلاع رسانی خواهد شد.

کشت و صنعت

سخنگوی کیمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان کرد: معارضات موجود در خصوص اراضی کشت و صنعت مغان باید قبل از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی مرتفع می‌شد که متاسفانه این موضوع انجام نیافته و هم‌اکنون با چالش مواجه است و امیدواریم با تلاش مسؤولان این مشکل نیز برطرف شود.

راه‌آهن اردبیل میانه به یک کارگاه فعال عمرانی تبدیل شده است

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس گفت: در راستای توجه جدی به حوزه زیرساخت‌های عمرانی موجود در استان و توسعه استان از این لحاظ یکی از پروژه‌های مهم استان اردبیل خط ریلی استان اردبیل و راه‌آهن اردبیل میانه بود که در حالیکه این پروژه تا سال ۹۴ به عنوان یک پروژه راکد بود با تخصیص اعتبارات مناسب و افزایش ۶۰ برابری اعتبارات در طول سه سال گذشته به یک کارگاه فعال عمرانی تبدیل شده و تمامی قطعات این پروژه با سرعت مناسب در حال پیگیری است.

راه آهن

بهره برداری پروژه مهم تا اتمام دوره دولت دوازدهم

بدری ادامه داد: با توجه به تخصیص اعتبار برای این پروژه از طریق فاینانس داخلی به مبلغ ۷۵۰ میلیارد تومان انتظار می‌رود که این پروژه مهم برای استان اردبیل نهایت تا اتمام دوره دولت دوازدهم به بهره برداری برسد و اتصال خط ریلی به شمال استان اردبیل نیز باعث توسعه بیش از پیش استان خواهد شد.

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری و صنعتی استان اردبیل به عنوان یکی از طرح‌های مهم توسعه‌ای استان که در مجلس نهم به صورت نیمه تمام رها شده بود با پیگیری‌های انجام یافته در مجلس دهم به تصویب رسید و امیدواریم با رفع نواقص موجود و پس از تأیید شورای نگهبان نیز شاهد عملیاتی شدن این طرح در استان اردبیل باشیم.

چند برابر شدن ردیف ملی بزرگراه‌های اردبیل

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: با توجه به اینکه بیش از ۹۰ درصد حمل و نقل کشور از طریق جاده‌ها انجام می‌گیرد، یکی دیگر از طرح‌های مهم استان بحث توسعه بزرگراه‌ها و جاده‌های استان اردبیل است و در این راستا ردیف ملی بزرگراه‌های استان چند برابر شده است و ردیف بودجه برای جاده‌های نیر-سراب، اردبیل-سرچم و نمین به آستار جذب شده است.

پروژه عمرانی بزرگراه

توسعه فرودگاه های اردبیل

وی ادامه داد: توسعه فرودگاه اردبیل به عنوان یکی دیگر از زیرساخت‌های استان اردبیل در دستور کار بوده و در سه سال اخیر ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه برای این فرودگاه جذب و هزینه شده است و در خصوص مشکلات پروازی در فرودگاه نیز پیگیری‌های لازم انجام یافته و در تلاش برای رفع این مشکلات هستیم.

فرودگاه

نماینده مردم اردبیل، نمین، نیر و سرعین در مجلس شورای اسلامی تشریح کرد: در راستای رفع مشکلات شبکه فاضلاب اردبیل مقرر شد ۱۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک برای فاضلاب اردبیل و ۴۰ میلیارد تومان نیز برای فاضلاب نمین اختصاص یابد

 

| اخبار استان اردبیل | صدیف بدری | زیرساخت‌های عمرانی |دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up