• شناسه خبر : 11041
  • تاریخ انتشار : 20 مرداد 1398 - 11:48

با توجه به گستردگی سرقت‌های اعضای این باند مخوف، کیفرخواست صادر شد و نماینده دادستان اتهام رئیس باند را از نوع حدی تشخیص داد و برای وی درخواست صدور حکم سنگین قطع دست کرد.

سارق دزد

شهرخوان: رئیس دزدان خانه بخت عروس و داماد در شب جشن، به قطع دست محکوم شد.

گردانندگان این باند سازمان یافته، هفت مرد بودند که همگی به زندان و شلاق محکوم شده اند.

ابتدای سال ۹۵ مردی نگران در تماس با پلیس ۱۱۰ تهران پرده از یک سرقت میلیونی برداشت.

خیلی زود تیمی از پلیس کلانتری وارد عمل شد و با اعزام به خانه‌ای در شرق پایتخت در صحنه سرقت دست به تحقیقات تخصصی و علمی زد. تجسس‌ها نشان می‌داد، دزدان حرفه‌ای زمانی که صاحبخانه به مسافرت رفته بود، با اطلاع از این که هیچ کس در خانه نیست، با روش توپی زنی و شکستن در ورودی به داخل خانه اعیانی رفته و با خونسردی دست به سرقت میلیونی زده اند.

رخ داد سرقت های مشابه

چند روز بعد و درحالی که هنوز مأموران نتوانسته بودند دزدان را شناسایی کنند، سرقت مشابهی در همان محدوده رخ داد و این بار عروس و دامادی نقره داغ شدند.

بررسی‌ها نشان می‌داد، عروس و دامادی پس از جشن عروسی‌شان وقتی از تالار به خانه بخت رفته اند با در شکسته مواجه شده و دیده اند همه جهیزیه عروس خانم به سرقت رفته است.

نخستین شب زندگی مشترک‌مان یکی از تلخ‌ترین شب‌های عمرمان شد

تازه‌داماد در این باره به مأموران گفت: چندماهی است خانه مان را تهیه کرده و جهیزیه همسرم را در آن چیده ایم. امشب بعد از پایان جشن عروسی به خانه‌مان رفتیم، اما دیدیم در ورودی خانه شکسته است. وقتی وارد شدیم و دیدیم وسایل خانه‌مان سرقت شده است، حال همسرم بد شد و نخستین شب زندگی مشترک‌مان که قرار بود بهترین شب باشد، یکی از تلخ‌ترین شب‌های عمرمان شد. ماموران در بررسی صحنه این سرقت دزدی را سریالی دانستند و دریافتند هر دو سرقت توسط اعضای یک باند صورت گرفته است.

برای رازگشایی از این سرقت‌های میلیونی، با دستور بازپرس دادسرای ناحیه ۳۴ تهران تیمی از پلیس آگاهی وارد عمل شدند تا این که به سرنخی از دو مرد دست یافتند که یکی از آن‌ها از دزدان قدیمی تهران است و بار‌ها به زندان افتاده.

تجسس‌های پلیسی با بازداشت این دو دزد وارد مرحله تازه‌ای شد و ماموران دریافتند یکی از آن‌ها از سارقان سابقه‌داری است که پیش از این پنج باردستگیر و زندانی شده است و پس از آزادی با همدست اصلی اش، پنج نوچه را جذب باند خود کرده و در ۸۰ سرقت مشابه دست داشته اند.

با اعتراف سارقان به ۸۰ سرقت پرده از ثروت میلیونی خود برداشتند

هفت عضو این باند یکی پس از دیگری بازداشت شدند و با اعتراف به همه این ۸۰ سرقت پرده از ثروت میلیونی خود برداشتند.

صدور حکم سنگین

با توجه به گستردگی سرقت‌های اعضای این باند مخوف، کیفرخواست صادر شد و نماینده دادستان اتهام رئیس باند را از نوع حدی تشخیص داد و برای وی درخواست صدور حکم سنگین قطع دست کرد.

در جلسه محاکمه در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران، درحالی‌که فقط رئیس باند حضور داشت، پس از درخواست قطع دست توسط نماینده دادستان، مرد تبهکار پشت تریبون دفاع ایستاد با ادعای عجیبی خود را فقط در دو سرقت گناهکار دانست و در بقیه سرقت‌ها ادعای بی گناهی کرد.

این مرد گفت: من پنج مرتبه به خاطر سرقت دستگیر شده ام و بار آخر وقتی با قرار آزاد بودم، این سرقت‌ها را مرتکب شدم تا بتوانم با پول‌هایی که به دست می‌آورم رضایت مال باخته‌های قبلی را جلب کنم. من فقط مرتکب دو سرقت شدم و سرقت‌های دیگر را قبول ندارم در این دو سرقت که یکی از آن‌ها از خانه تازه‌عروس و داماد بود، همدستم حضور داشت. ما آن خانه را از چند روز قبل تحت نظر داشتیم و، چون چراغ‌های خانه خاموش بود، فکر کردیم صاحبخانه به مسافرت رفته است. به‌همین‌دلیل صبر کردیم تا شب شد. ابتدا با یک کارت در ورودی حیاط را باز کردیم و سپس قفل در ورودی آپارتمان را شکستیم و وارد آن جا شدیم.

متهم: ما نمی‌دانستیم آن جا خانه تازه عروس و داماد است

دزد ادامه داد: همه چیز نو و مرتب بود. ما نمی‌دانستیم آن جا خانه تازه عروس و داماد است و با عجله وسایل باارزش را برداشتیم و سوار ماشین پرایدمان شدیم و فرار کردیم. همه چیز تقصیر همدستم است. او در یکی از سرقت‌ها که من جلوی در ورودی کشیک می‌دادم وارد خانه‌ای شد و مقداری طلا دزدید، اما به من گفت که چیزی گیرش نیامده است. او من را بدبخت کرد.

قضات دادگاه کیفری بعد از پایان جلسه رسیدگی، رئیس باند (علی) را به قطع دست و همدست اصلی اش به نام شاهین را به قطع انگشتان دست راست و پنج عضو دیگر باند را از سه تا پنج سال زندان و هرکدام را به ۷۴ ضربه شلاق محکوم کردند.

قطعیت حکم

این رای درباره همه اعضای باند دزدان در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور تاییدشد، اما از آن جایی که شاهین غیابی محاکمه شده بود، این حکم نقض شد تا با در نظرگرفتن این که او بازداشت شده است، محاکمه شود.

به گزارش روزنامه خراسان، بدین ترتیب، شاهین یک بار دیگر در شعبه ۸ دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد و قضات بازهم او را به قطع چهار انگشت دست محکوم کردند. با اعتراض شاهین، پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شد و قضات اعلام کردند با توجه به این که علی متهم ردیف اول پرونده همه جا گفته شاهین در سرقت‌ها نقشی نداشته و خود او نیز می‌گوید فقط ردزنی کرده است، عمل او از موارد حدی نیست. با نقض حکم قطع انگشتان دست، یک بار دیگر پرونده درباره او به جریان افتاد.

 

اخبار حوادث | سرقت | حکم دادگاه | قطع دستدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up