• شناسه خبر : 11355
  • تاریخ انتشار : 27 مرداد 1398 - 03:06

سفیدی مو در جوانی ممکن است مشکل رایجی باشد، اما دید فرد نسبت به خود را به تدریج تضعیف می‌کند. در این مطلب نحوه‌ی جلوگیری از سفید شدن مو در سن جوانی را مطالعه کنید.

مو

شهرخوان: آیا هنوز جوان هستید، ولی مو‌های سفید دارید؟ آیا این امر باعث می‌شود وقتی با همسن و سال‌های خود هستید خجالت بکشید؟ سفیدی مو در جوانی ممکن است مشکل رایجی باشد، اما دید فرد نسبت به خود را به تدریج تضعیف می‌کند. جوانان چگونه می‌توانند از شر مو‌های سفید خلاص شوند؟ آیا برای سفیدی مو در جوانی درمان‌های خانگی وجود دارد؟ بله، وجود دارد! و این پست در مورد همین موضوع است! در این مطلب نحوه‌ی جلوگیری از سفید شدن مو در سن جوانی را مطالعه کنید.

گرمای زیاد سبب خارش پوست و شروع به پیری مو می شود

این اقدامی پیشگیرانه و درمانی در برابر سفید شدن مو است. گرمای بیش از حد و عرق باعث خارش پوست سر می‌شود. فولیکول‌های مو ضعیف شده و شروع به پیری می‌کنند. در نتیجه، مو سفیدی مو زودرس اتفاق می‌افتد. هر وقت در روز‌های آفتابی بیرون می‌روید از کلاه و چتر استفاده کنید. از حمام آب گرم اجتناب کنید و از گرمای مستقیم سشوار برای خشک کردن مو‌های خود خودداری کنید. اگر موهایتان از قبل به علت گرما آسیب دیده است، از بسته‌های خنک‌کننده‌ی مو برای رفع آسیب استفاده کنید. با استفاده‌ی منظم از این بسته‌های خنک‌کننده‌ی مو پوست سر مرطوب می‌شود. هنگامی که سطح نرمال PH پوست سر به حالت طبیعی بازگردد، فولیکول‌های موی سفید از بین می‌روند. این کار باعث رشد بیشتر مو هم می‌شود.

بهترین روش جلوگیری از سفیدی مو مصرف غذا‌های غنی از ویتامین ب.12  است

استفاده از غذا‌های غنی از ویتامین ب. یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از سفید شدن مو است. همچنین روشی درمانی برای رهایی از مو‌های سفید است. ویتامین ب. ۱۲ سلامت پوست سر را حفظ می‌کند و موجب جلوگیری از سفیدی مو میشود. میوه‌های تازه و سبزیجات حاوی ویتامین ب. ۱۲ (مخمر، پنیر، آووکادو، پرتقال، آلو و قره‌قاط) بخورید تا رژیم غذایی سالمی داشته باشید. به زودی نتیجه خواهید گرفت و رشد موهایتان تقویت می‌شود. ساقه‌های موی سفید با رشد مو‌های جدید مخفی می‌شوند و در نهایت خواهند ریخت.

پرتقال

عنصر طبیعی بادام برای رفع سفیدی مو

بیوتین عنصری طبیعی است که رنگ موی سیاه را حفظ می‌کند. بنابراین، در سن جوانی مواد غذایی غنی از بیوتین (مانند جو و بادام) را برای از بین بردن مو‌های سفید بیشتر مصرف کنید. استفاده از محصولات آرایشی موی غنی از بیوتین هم روش فوق‌العاده‌ای برای بازگرداندن رنگ سیاه طبیعی مو است.

بادام

استفاده از روغن زیتون

اگر مو‌های خود را دوست دارید، به طور مرتب به پوست سر خود روغن بزنید. اکثر نوجوانان و جوانان تمایلی به روغن زدن ندارند. یکی از دلایل اصلی که فولیکول‌های موی ما ضعیف می‌شوند و در سن بسیار پایین نازک، سفید و بی حالت می‌شوند همین است. برای تغذیه‌ی پوست سر خود از روغن بادام و روغن زیتون استفاده کنید. همچنین می‌توانید از روغن‌های گیاهی قوی برای رفع آسیب به مو استفاده کنید. روغن زدن یکی از بهترین و طبیعی‌ترین روش‌ها برای رهایی از مو‌های سفید است. همچنین پیشگیری مطمئنی برای جلوگیری از سفیدی مو در سنین پایین است.

روغن زیتون

استفاده از حنا یک با در هفته

حنا که رنگ طبیعی است گیاه شفادهنده‌ی پوست است. برای جلوگیری از سفید شدن زودرس مو‌های خود حداقل یک بار در هفته از حنا استفاده کنید. حنا نه تنها از مو‌های شما در مقابل سفید شدن محافظت می‌کند، همچنین مو‌های سفید موجود را از بین می‌برد.

استرس دشمنی قدرتمند است که به پوست، مو و سلامتی ما آسیب می‌زند. استرس بیش از حد سبب سفید شدن مو در سنین پایین می‌شود. جوانان فشار زیادی را در زندگی تحمل می‌کنند. در این شرایط، کیفیت مو به دلیل سفید و ضعیف شدن واقعاً آسیب می‌بیند. تمرین‌های ضد استرس و مراقبه دو سلاح برای جلوگیری از سفید شدن مو هستند. مراقبه تعادل شیمیایی را در مغز ما بازسازی می‌کند و بدن و ذهن را آرام نگه می‌دارد. مراقبه مانع از سفید شدن مو آن می‌شود و مو‌های سفید را هم درمان می‌کند.

رنگ مو‌های طبیعی

از رنگ‌های شیمیایی به دلیل عوارض جانبی آن‌ها می‌ترسید؟ به جای آن از رنگ‌های طبیعی خانگی که منبعی از مواد مغذی پوست سر هستند استفاده کنید. چای یا قهوه را ۱۵ دقیقه در ظرفی بجوشانید و سرد کنید. روغن‌های طبیعی را به مایع خنک‌شده اضافه کنید تا رنگ موی سالم و طبیعی داشته باشید. مو‌های خود را به طور مرتب با این رنگ طبیعی بشویید تا از شر مو‌های سفید خلاص شوید.

رنگ مو

نرم‌کننده‌های طبیعی

به جای استفاده از نرم‌کننده‌های شیمیایی، از نرم‌کننده‌های طبیعی مو و انواع نرم کننده خانگی استفاده کنید تا رشد موهایتان افزایش یابد و مو‌های سفید کمتر شوند. خارتوت و گردوی سیاه را با هم بکوبید و مخلوط کنید. به مخلوط روغن‌های طبیعی اضافه کنید تا نرم‌کننده‌ی طبیعی خانگی درست کنید. از این نرم‌کننده هفته‌ای سه بار استفاد کنید. این نرم‌کننده مو را جوان می‌کند، بافت و وضعیت مو را بهبود می‌بخشد، باعث تقویت و ضخیم شدن مو می‌شود و شوره‌ی سر را درمان می‌کند.

به گزارش تابناک با تو، حالا که می‌دانید چگونه در سن پایین از شر مو‌های سفید رها شوید، به ما بگویید آیا آن‌ها را امتحان خواهید کرد یا نه. روش‌های طبیعی بهترین راه برای رهایی از سفیدی مو در جوانی بدون آسیب رساندن به کیفیت مو و وضعیت پوست سر هستند.


اخبار سلامت | مو | رفع سفیدی مودیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up