• شناسه خبر : 11387
  • تاریخ انتشار : 28 مرداد 1398 - 11:01

معاون بهره‌برداری شرکت گاز استان اردبیل گفت: با اجرا و تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های گارزسانی شهرستان خلخال ۳۳ روستا در آینده نزدیک به مجموع روستاهای گازدار خلخال اضافه می‌شود.

 

پروژه کانال گاز

به گزارش شهرخوان، معاون بهره‌برداری شرکت گاز استان اردبیل گفت: تا پایان تابستان امسال ۷۹ روستای این استان با بیش از سه هزار خانوار از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

ودود پناهنده در نشستی با فرماندار خلخال افزود: طرح‌ها و پروژه‌های آماده افتتاح گازرسانی روستایی استان شامل ۷۹ روستا در شهرستان‌های اردبیل، نیر، پارس‌آباد، کوثر، گرمی، مشگین‌شهر، خلخال و بیله‌سوار است که برای اجرای آنها اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی هزینه شده است.

بهره مندی 142 روستای خلخال از نعمت گاز

وی گفت: از مجموع ۱۴۲ روستای دارای سکنه شهرستان خلخال ۷۹ روستا هم‌اکنون از نعمت استفاده از گاز طبیعی بهره‌مند هستند و با اجرا و تکمیل عملیات اجرایی طرح‌های گارزسانی این شهرستان ۳۳ روستا در آینده نزدیک به مجموع روستاهای گازدار خلخال اضافه می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت گاز استان اردبیل بیان کرد: عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۸ روستای منطقه در حال انجام و ۱۵ طرح گازرسانی روستایی نیز در دست اقدام است.

استفاده ۸۳ درصد جمعیت روستایی خلخال از گاز طبیعی

پناهنده افزود: ۸۳ درصد جمعیت روستایی خلخال از گاز طبیعی استفاده می‌کنند که با تکمیل پروژه‌های گازرسانی در دست اجرا ، این میزان به ۹۳ درصد جمعیت روستایی تا پایان امسال خواهد رسید.

او همچنین با اشاره به شرایط اقلیمی و جغرافیایی خلخال و کوهستانی بودن آن گفت: زمان و هزینه اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی در مناطق کوهستانی و صعب‌العبور این شهرستان چند برابر سایر مناطق واقع شده در شمال استان است.

پناهنده با تاکید بر لزوم استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی توسط مشترکین استان برای پیشگیری از حوادث ناخواسته تلخ ، از حمایت‌های بی دریغ مردم این استان در توسعه روزافزون شبکه توزیع گاز و اجرای طرح‌های گازرسانی روستایی تقدیر کرد.

استان اردبیل ۱۱ شهرستان و هزار و ۶۹۶ روستا با ۱۲۰ هزار خانوار و حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.


اخبار استان اردبیل | ودود پناهنده | شرکت گاز استان اردبیل | گازرسانیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up