• شناسه خبر : 11590
  • تاریخ انتشار : 04 شهریور 1398 - 11:03

رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: ارسال پیام جعلی به بهانه فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف، جدیدترین شگرد کلاه‌برداری اینترنتی است.

هکر

شهرخوان: رئیس پلیس فتا استان اردبیل گفت: ارسال پیام جعلی به بهانه فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف، جدیدترین شگرد کلاه‌برداری اینترنتی است.

علی قهرمان طالع  در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به تازگی کلاه‌برداران اینترنتی با ارسال پیام جعلی به بهانه فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف اقدام به هدایت کاربران به درگاه‌های جعلی پرداخت نموده‌اند.

خودداری از دانلود اپلیکشن برای دریافت رمز دوم

وی افزود: لازم است مردم رمز دوم پویا (OTP) را تنها از بانک‌ها و شعب مربوط به حساب بانکی خود مطالبه نموده و از ورود به سایت‌ها‌ و لینک‌های معرفی‌شده در شبکه‌های اجتماعی یا دانلود اپلیکیشن‌های مختلف با هدف فعال‌سازی رمز دوم یک بار مصرف جدا خودداری نمایند.

مطمئن ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شد در دام کلاهبرداران

رئیس پلیس فتا اردبیل تصریح کرد: بهترین و مطمئن‌ترین راه برای جلوگیری از گرفتار شدن در دام این نوع کلاه‌برداران، مراجعه به بانک و فعال کردن رمز پویا برای حساب‌های بانکی است.

وی گفت: چنانچه شخصی به لینک جعلی مراجعه کرده و اقدام به ارسال یا درج اطلاعات کارت بانکی خود نموده است هرچه سریع‌تر به بانک مراجعه و نسبت به تغییر رمز دوم حساب اقدام کند.


اخبار حوادث | کلاهبرداری اینترنتیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up