• شناسه خبر : 12049
  • تاریخ انتشار : 11 شهریور 1398 - 09:42

شهردار اردبیل گفت: محوطه پیاده راه اسفریس به عنوان مسیر اصلی عزاداری عزاداران حسینی و شهیدگاه نیز به‌ منظور برگزاری نماز ظهر عاشورا آماده‌سازی شده است.

13
به گزارش شهرخوان، حمید لطف‌اللهیان در جلسه تشریح برنامه‌های کمیسیون امور بانوان شهرداری اردبیل اظهار داشت: بیش از 35 برنامه مذهبی فرهنگی برای بانوان عزادار حسینی در فرهنگسراها در نظر گرفته شده و در ایام دهه محرم در حال برگزاری است.

حمید لطف اللهیان

ضروری بودن ترویج فرهنگ عاشورایی برای بانوان

وی با بیان اینکه ترویج فرهنگ عاشورایی و تبیین فلسفه عاشورا برای بانوان نیز ضروری است، افزود: بانوان با مراجعه به نزدیک‌ترین فرهنگسرای محل زندگی خود، می‌توانند در این برنامه‌ها شرکت کنند.

اجرای ویژه برنامه ها در فرهنگسرای شهرداری اردبیل

لطف‌اللهیان بیان کرد: نمایشگاه عکس به مناسبت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)، روایتگری محرم، مسابقه نقاشی با موضوع محرم، درس‌هایی از عاشورا، مداحی و قرائت زیارت عاشورا، ورکشاپ هنری با موصوع محرم و سوگواره شعر عاشورایی از جمله ویژه برنامه هایی است که در فرهنگسراهای شهرداری اردبیل در حال اجرا است.

شهردار اردبیل با اشاره به اینکه ویژه برنامه زنان عاشورایی با هدف نقش زنان در نهضت امام حسین(ع) نیز در حال اجرا است، گفت: کارگاه آموزشی سیری از اخلاق نبوی در مکتب زندگی امام حسین(ع) نیز از دیگر برنامه‌هایی اجرایی در دهه محرم است.

اجرای طرح پاکبانان محرم برای پنجمین سال متوالی

وی در مورد اجرای طرح پاکبانان محرم برای پنجمین سال متوالی گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در تمامی برنامه‌های فرهنگی مجموعه شهرداری اردبیل مشارکت داشته و امسال نیز آنها با اجرای این طرح فرهنگی نشان می‌دهند که طرح پاکبانان محرم، مشارکت تشکل‌های مردمی را در شهر ارتقا داده است و نمود بارزی از مشارکت سازمان‌های مردم نهاد در مدیریت شهری است.

586

برپایی غرفه‌های فرهنگی متعددی در سطح شهر اردبیل

لطف‌اللهیان با بیان اینکه همزمان با تاسوعا و عاشورای حسینی، غرفه‌های فرهنگی متعددی در سطح شهر با هدف فرهنگ‌سازی و ارائه خدمت به عزاداران حسینی با مشارکت سازمان‌های مردم‌نهاد برپا می‌شود افزود: محوطه پیاده راه اسفریس به عنوان مسیر اصلی عزاداری عزاداران حسینی و شهیدگاه نیز به‌ منظور برگزاری نماز ظهر عاشورا آماده‌سازی شده است.

شهردار اردبیل با قدردانی از عموم جوانان و خادمان حسینی که به عنوان پاکبان محرم در ایام تاسوعا و عاشورا شهر را پاک‌سازی خواهند کرد، گفت: حجم ارائه خدمات در این ایام بیشتر شده و نظافت و پاکسازی شهر بر عهده نیروهای شهرداری بوده و این حرکت جوانان صرفا فرهنگ‌سازی است.


نظافت و پاکسازی شهر بر عهده نیروهای شهرداری استدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up