• شناسه خبر : 1328
  • تاریخ انتشار : 14 اسفند 1402 - 11:03

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان؛

آیین معنوی استقبال از ماه رمضان در اردبیل برگزار می شود

همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، آیین مذهبی_معنوی استقبال از ماه مبارک رمضان به همت شهرداری اردبیل برگزار می شود.

آیین معنوی استقبال از ماه رمضان در اردبیل برگزار می شود

خبرنگار: صادق پارسا

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اردبیل در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: سومین مراسم استقبال از ماه مبارک رمضان همراه با برنامه های متنوع فرهنگی_ مذهبی با سخنرانی آیت الله دکتر سید حسن عاملی امام جمعه اردبیل برگزار می شود.

اباصلت ابراهیمی اظهار کرد: طبق سنوات گذشته همزمان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، آیین مذهبی و معنوی استقبال از ماه مبارک رمضان با حضور چهره‌های قرآنی برتر و آیت الله سیدحسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل برگزار خواهد شد.

وی افزود: این مراسم، یکشنبه ۲۰ اسفندماه از ساعت ۱۶ در مهدیه اردبیل برگزار می‌شود.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اردبیل ضمن دعوت از همه خانواده‌های اردبیلی برای حضور در این برنامه شاخص، از حضور مهمانان کشوری و هنرمندان قرآنی به همراه تجلیل از شرکت‌کنندگان در پویش نذر نان و برپایی غرفه‌های هنری خبر داد.

ابراهیمی در ادامه هدف از اجرای این برنامه را ثبت و حفظ این آیین و آمادگی روزه داران و نمازگزاران برای خودسازی، تزکیه نفس در این ماه عزیز عنوان کرد.

وی با تاکید بر گسترش فرهنگ قرانی در جمع شهروندان گفت: هدف از برگزاری این مراسم ارتقا توجه شهروندان به آموزه های دینی و ایجاد همبستگی و وحدت بین شهروندان است.

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اردبیل گفت: در این آیین مذهبی _معنوی پیروان و مداحان اهل بیت با مناجات خوانی در یک فضای معنوی به استقبال ماه خدا خواهند رفت.

اباصلت ابراهیمی بیان کرد: همچنین در مراسم استقبال از رمضان از چهره های برتر قرانی تجلیل شده و در ایام این ماه مبارک ایستگاههای صلواتی به منظور خدمات رسانی به شهروندان روزه دار در سطح شهر برپا خواهد شد.

این مراسم با مشارکت نهادهای فرهنگی شهر، موسسات قرآنی، کانون مساجد، اداره اوقاف و امور خیریه، سازمان تبلیغات اسلامی، دارالقرآن الکریم، صداوسیمای استان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری و قرارگاه فرهنگی حضرت فاطمه الزهرا(س) در دستور کار قرار گرفته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up