• شناسه خبر : 20412
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1398 - 08:17

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به فعالیت ۵۹ شرکت حمل و نقل مسافر در استان گفت: در یک ماه اخیر به دنبال افزایش نرخ بنزین در کشور با افزایش استقبال مردم از وسایط نقلیه عمومی بودیم که در این راستا با افزایش ۴ درصدی حمل مسافران روبرو هستیم.

20191216 0916351 1 scaled
به گزارش شهرخوان، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۲ مجتمع خدمات رفاهی بین‌راهی در اردبیل فعال و به مسافران ارائه خدمات می‌کند.

علی رحمتی امروز به مناسب فرارسیدن هفته حمل و نقل در نشست با خبرنگاران در سالن شهید رجایی استانداری اردبیل اظهار کرد: ۱۶ باب از این راهدارخانه‌ها در مرحله ساخت و بهره‌برداری و ۱۱ باب دیگر نیز در مرحله استعلام قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان ایجاد این مجتمع‌های بین راهی در اردبیل متعدد است و ما با توجه به شرایط این متقاضیان نسبت به صدور پروانه و مجوز برای راه‌اندازی این مجتمع‌ها اقدام و تسهیلات مورد نیاز از قبیل زیرساخت‌ها و … را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهیم.

پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصدی مجتمع های بین راهی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل ادامه داد: راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل در راستای حمایت از سرمایه‌‌گذاران در سال رونق تولیدبه مجتمع‌های خدماتی – رفاهی بین راهی در حال ساخت که پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد دارند ۴۰۰ میلیون تومان تسهیلات در قالب احداث رمپ‌های خروجی و ورودی و نصب تابلوهای اطلاع‌رسانی کمک بلاعوض می‌کند.

رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود از فعالیت ۵۹ شرکت حمل و نقل مسافر در استان اردبیل خبر داد و بیان کرد: در یک ماه اخیر به دنبال افزایش نرخ بنزین در کشور با افزایش استقبال مردم از وسایط نقلیه عمومی بودیم که در این راستا با افزایش ۴ درصدی حمل مسافران روبرو هستیم.

وی به فعالیت ۸۷ شرکت حمل بار و کالا در اردبیل اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۳۱ شرکت در اردبیل، ۲۳ شرکت در نمین، ۶ شرکت در بیله‌سوار و جعفرآباد، ۴ شرکت در گرمی، ۱۱ شرکت در پارس‌آباد،۳ شرکت در خلخال و در شهرستان‌های نیرو اصلاندوز نیز هر کدام یک شرکت فعال است.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل بیان کرد: در ۸ ماهه گذشته از سالجاری این شرکت‌ها در اردبیل بالغ بر ۲ و ۶۲۳ هزار تن کالا را جابجا کردند که عمده این کالاها سیمان، گندم، گازوئیل، چغندرقند و کودشیمیایی بوده است.

صدور ۱۹۷ هزار برگ بارنامه در اردبیل

رحمتی از صدور ۱۹۷ هزار برگ بارنامه در اردبیل خبر داد و تصریح کرد: ۱۱ هزار نفر راننده این خودروها در اردبیل هستند که توانستیم با ساماندهی آنها در سالجاری نسبت به توزیع ۵۶ هزار حلقه لاستیک اتوبوس به صورت سهمیه‌ای با نرخ دولتی اقدام کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در ۸ ماهه سالجاری در بخش ناوگان مسافربری نیز یک میلیون و ۳۸۷ هزار نفر مسافر جابجا شدند که افزایش ۴٫۸ درصدی را نشان می‌دهد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up