• شناسه خبر : 69749
  • تاریخ انتشار : 26 آذر 1401 - 01:46

۲۶ آذر روز حمل و نقل از روزهای افتخار آمیز تاریخ غرور انگیز جمهوری اسلامی ایران است.

اتوبوس شهری

به گزارش شهرخوان، ۲۶ آذر ۱۳۶۲ در اوج حملات رژیم بعث عراق به کشورمان، امام‌خمینی(ره) در پیام تاریخی خود از رانندگان خودروهای باری خواستند تا به بنادر، مراجعه و کالاهای اساسی را به شهرها برسانند و هزاران راننده با لبیک به فرمان رهبر خود، راهی جنوب کشور و تاریخ‌ساز شدند.

روز حمل و نقل، فرصتی برای یادآوری اخلاص، شجاعت و صداقت فعالان عرصه حمل‌ونقل و قدرشناسی از خدمات ارزشمند رانندگان و مهلتی است برای بازبینی وضعیت موجود، مسائل و مشکلات بر سر راه این بخش از جامعه و همچنین بازنگری در اختیارات، اعتبارات و امکانات موردنیازشان به‌منظور نیل به وضعیت مطلوب‌.

ضمن گرامیداشت ایثار، فداکاری و ازخودگذشتگی رانندگان خدوم و شریف شبکه حمل‌ونقل مسافری و باری در تهران و اقصی‌نقاط کشور، از خدمات خستگی‌ناپذیر سایر تلاشگران حوزه حمل‌ونقل در ناوگان‌های مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی که به‌صورت شبانه‌روزی مشغول به‌کار هستند، قدردانی می‌کنم.

واقعیت این است که شبکه حمل‌ونقل‌ کشور، اعم از بار و مسافر، با معضلات فراوانی روبه‌روست و کمبود و فرسودگی ناوگان به‌ویژه در بخش مسافری، نه‌تنها کار را برای رانندگان این بخش دشوار کرده، بلکه مسافران آن را نیز با مشقت مواجه کرده است.

بیش از یک‌دهه غفلت دولت‌های مختلف نسبت به شهر تهران و عدم‌حمایت از ناوگان حمل‌ونقل عمومی که روزبه‌روز با مسائل و مشکلات بیشتری دست و پنجه نرم می‌کرد، باعث شده که امروز ناوگان‌های‌ ریلی و اتوبوسی این شهر، از فقر شدید قطار و اتوبوس موردنیاز در رنج باشند؛ رنجی که مسافران این دو بخش، آن را هر روز با تمام وجود احساس می‌کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up