• شناسه خبر : 24834
  • تاریخ انتشار : 29 فروردین 1399 - 10:42

تعطیلی اتوبوس ها از ۱۳ اسفندماه با رضایت خود رانندگان بوده است، گفت: در یک مرحله مبلغ ۳ میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب صاحبان اتوبوس‌های شخصی واریز شده و پرداختی مرحله بعد نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.

 

اتوبوس

رحیم سعیدی در جلسه کمیته مقابله با شیوع کرونا در شهرداری اردبیل اظهار کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا و با تشکیل کمیته پیشگیری از این بیماری در شهرداری اردبیل تهیه و توزیع محلول ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش بین رانندگان تاکسی و خط واحد نیز آغاز شد که ما از همان روزهای نخستین با نظارت دقیق سعی کردیم تا تامین سلامت مردم را مدنظر قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: با تاکید شهردار اردبیل و تصمیمات کمیته پیشگیری از شیوع کرونا اقدامات و فعالیت‌ها با حساسیت بیشتر در حال انجام است و امیدواریم با ادامه این روند و توجه به حفظ سلامت مردم بتوانیم از این برهه حساس نیز به سلامت عبور کنیم.

تاکسی

۴ هزار لیتر بین رانندگان پخش شده است

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل افزود: این سازمان با تمام کادر پرتلاش و عوامل اجرایی خود روزانه کار جابجایی ۵۰۰ هزار نفر را در سطح شهر انجام می‌دهد که به نظر می‌رسد در این امر باید پروتکل‌های بهداشتی و موازین مورد تاکید کمیته پیشگیری از کرونا مورد توجه قرار گیرد.

اتوبوس

سعیدی تصریح کرد: ۶ هزار راننده تاکسی و اتوبوس با هدف حفظ سلامت مردم بسته‌های بهداشتی را در مراحل مختلف دریافت کردند به طوری که محلول گندزدا به میزان سه هزار و ۵۰۰ لیتر ویژه سطوح بین رانندگان تاکسی و اتوبوس توزیع شده و این رقم تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده در دست اقدام است.

اتوبوس

وی با بیان اینکه ۴ هزار لیتر نیز مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان توزیع شده است، افزود: این رقم تا ۱۲ هزار لیتر قابل افزایش است و به صورت مرتب این مواد در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد تا زمینه برای حفظ سلامتی و تندرستی رانندگان و مسافران در تاکسی فراهم آید.

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل از توزیع ۸ هزار عدد دستکش در بین رانندگان وسایط نقلیه عمومی خبر داد و بیان کرد: در کنار توزیع این اقلام بنرها و پوسترهای هشداردهنده نیز در اتوبوس‌ها و اماکن عمومی توزیع شده تا عموم افراد جامعه با رعایت موازین مورد تاکید در رفت و آمد خود دقت لازم را داشته باشند.

اتوبوس

فاصله گذاری مسافران در اتوبوس های اردبیل اجرا شده است

سعیدی ادامه داد: به صورت روزانه این مواد در بین رانندگان تاکسی توزیع می‌شود و در صورتی که افراد مریض‌احوال از تاکسی استفاده کنند، رانندگان تاکسی موظفند به محض پیاده شدن فرد مشکوک تاکسی خود را گندزدایی کرده و نسبت به ضدعفونی کردن محیط اقدام کند.

 

اتوبوس

 

وی افزود: قبل از عید و زمانی که اتوبوس‌های شهری فعالیت می‌کردند ما نسبت به شستشوی مرتب و روزانه این اتوبوس‌ها اقدام می‌کردیم که با توجه به شرایط حضور تجمیعی مردم در اتوبوس‌ها فعالیت آنها از اواخر سال گذشته ممنوع شده و قرار است از اول اردیبهشت ماه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اتوبوس‌ها فعالیت خود را از سربگیرند.

با پیشنهاد خود رانندگان، فعالیت اتوبوس ها تعطیل شد

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل اظهار کرد: ۲۳ فروردین تنها به مدت یک روز اتوبوس‌های شهری فعالیت کردند که به دلیل عدم استقبال مردم و جابجایی کم مسافران با پیشنهاد خود صاحبان اتوبوس‌ها فعالیتشان لغو شد تا در این ایام پرخطر شاهد آسیبی به هموطنان نباشیم.

 

اتوبوس

سعیدی خاطرنشان کرد: عمده مسافران اتوبوس‌های شهری را دانش‌آموزان و کسبه و مراجعین به بازار تشکیل می‌دهند که با توجه به تعطیلی این مراکز فعالیت اتوبوس‌ها نیز از چندان استقبالی برخوردار نشد.

تاکسی ها وظیفه حمل مسافران را بر عهده گرفت

وی ادامه داد: حجم عمده‌ای از جابجایی مسافران شهری به گردن تاکسی‌ها افتاده ولی در این شرایط حساسما از بین ۳ هزار و ۵۵۷ دستگاه تاکسی تنها از ظرفیت نیمی از آنها استفاده می‌کنیم که در این زمینه نیز صاحبان تاکسی‌ها موظفند تمام موارد بهداشتی را رعایت کنند.

 

اتوبوس

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: صاحبان تاکسی باید در صندلی‌های عقب دو مسافر را سوار کنند که اگر شهروندان تخلفی در این زمینه مشاهده کردند، می‌توانند با شماره تلفن ۳۳۸۱۸۱۸۰ رسیدگی به شکایات سازمان اطلاع دهند.

سعیدی تصریح کرد: ما هر چند به صورت مکانیزه نمی‌توانیم بحث کنترل و نظارت بر تاکسی‌ها را انجام دهیم اما گشت‌های سازمان در سطح شهر گزارش مستندی دارند که اغلب تاکسی‌ها پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و نیمی از این خودروها در مسیرهای مختلف فعالیت می‌کنند.

اتوبوس شهری

 

وی اظهار کرد: از ۱۳ اسفندماه که فعالیت اتوبوس‌ها تعطیل شده با مساعدت و تاکید شهردار اردبیل در یک مرحله مبلغ ۳ میلیون تومان کمک بلاعوض به حساب صاحبان اتوبوس‌های شخصی واریز شده و پرداختی مرحله بعد نیز تا ۱۵ اردیبهشت ماه انجام خواهد شد.

حق سرویس دانش آموزان باید پرداخت گردد

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: باجه‌های شارژ کارت بلیط اتوبوس‌ها نیز که مدتی است تعطیل شده با فعالیت اتوبوس‌های شهری خدمات خود را از سر خواهند گرفت تا شهروندان نسبت به شارژ کارت بلیط خود اقدام کنند که در این ارتباط ۱۴ نفر با یک شرکت خصوصی فعالیت می‌کنند که در این ایام بیکاری می‌توانند از بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

 

سرویس مدرسه

سعیدی در مورد سرویس مدارس و پرداخت حق و حقوق رانندگان نیز خاطرنشان کرد: طبق قرارداد آموزش و پرورش موظف شده نسبت به پرداخت حق‌الزحمه آنها در این ایام کرونایی اقدام کند تا از این بابت صاحبان مینی‌بوس‌ها متضرر نشوند.
ادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up