• شناسه خبر : 25137
  • تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1399 - 04:36

مدیر دفتر حفاظت مهندس رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: اجرای پروژه ساماندهی و حفاظت سواحل رودخانه‌های مرزی جزو اولویت‌های شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بوده و در راستای اخذ و جذب اعتبارات لازم تلاش می‌شود.

لایروبی رودخانه
امین حسین‌پور  در بازدید اعضای کمیته عمران مرزی استانداری اردبیل از رودخانه مرزی بالهارود اظهارداشت: مطالعات ساماندهی رودخانه مرزی بالهارود توسط شرکت آب منطقه‌ای اردبیل انجام و بازه‌های بحرانی و خطرساز شناسایی شده و برای اخذ اعتبار برای بازه‌هایی که نیاز به ساماندهی دارد، تلاش می‌شود.
وی افزود: در صورت اخذ اعتبار از مدیریت برنامه‌ریزی، عملیات ساماندهی با اولویت اجرایی خواهد شد.
وی حفاظت از خاک در برابر فرسایش‌های رودخانه مرزی را ضروری خواند و گفت: اجرای پروژه ساماندهی و حفاظت سواحل رودخانه‌های مرزی جزو اولویت‌های شرکت آب منطقه‌ای اردبیل بوده و در راستای اخذ و جذب اعتبارات لازم تلاش می‌شود.
وی همچنین از آمادگی این شرکت برای جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها و همچنین جلوگیری از تجاوز به بستر رودخانه‌ها خبر داد و افزود: با همکاری مشترک با تمامی دستگاه‌های اجرایی ذی ربط آمادگی داریم تا در زمینه‌های مختلف جهت حفاظت از منابع آبی تلاش کنیم.
رضا بدرزاده، رئیس اداره منابع آب شهرستان گرمی نیز گفت: پیگیری‌های لازم برای لایروبی و بازگشایی مسیر اصلی رودخانه ادامه دارد و در صورت تامین ماشین‌آلات نسبت به لایروبی و بازگشایی مقاطع حساس رودخانه بالهارود اقدام خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up