• شناسه خبر : 25139
  • تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1399 - 04:09

مدیر کل گمرکات استان اردبیل گفت: در سال جهش تولید و در منطقه ویژه اقتصادی گمرک مجزا مستقر خواهد شد.

صادرات و واردات کالا

 

تقوی  اظهار کرد: با تاکید استاندار اردبیل و فعالیت گسترده منطقه ویژه اقتصادی نمین ما نیز به نوبه خود نسبت به اخذ مجوز برای دایر کردن اداره گمرک در این منطقه اقدام کردیم تا حمایت واقعی را از واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاران انجام دهیم.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام سال جهش تولید و بسته حمایتی گمرک در ۱۸ ماده و به نیت حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان، خاطرنشان کرد: ایجاد انبارهای اختصاصی، تخصصی کردن فعالیت گمرکات، اخذ تضمین حقوقی ورودی و ارزیابی کالا در محل واحد تولیدی از جمله مشوق‌های حمایتی صادرات محسوب می‌شود.

مدیر کل گمرکات استان اردبیل اظهار امیدواری کرد؛ با اعمال این بسته‌های حمایتی صادرات استان تسهیل شده و یک حمایت و همراهی واقعی را از فعالان اقتصادی شاهد باشیم.

تقوی بیان کرد: ما دورنمای مناسبی را با توجه به شرایط مرزی استان در حوزه صادرات و واردات پیش‌بینی می‌کنیم و بر همین اساس در اداره کل گمرک بیله‌سوار که زیرساخت‌ها برای فعالیت گسترده مهیا شده سعی بر تقویت و توسعه صادرات می‌کنیم.

وی افزود: در کنار فعالیت ۲۴ ساعته گمرک بیله‌سوار امسال تلاش بر این است تا دستگاه ایکس‌ری در این گمرک نصب شود تا امکان ارائه خدمات کیفی‌تر و مطلوب‌تر فراهم شود.

مدیر کل گمرکات استان اردبیل گفت: برای تسهیل در امر تجارت درصدد راه‌اندازی دروازه مشترک مرزی هستیم تا با استفاده از اسناد مشترک در این زمیه بتوانیم تقویت و توان حوزه تجارت خارجی را افزایش دهیم.

تقوی تصریح کرد: براساس اسناد مشترک مرزی و تسهیل در امر صادرات و واردات به صورت سیستمی زمان ایستایی کالا در گمرکات به حداقل رسیده و در این حوزه سرعت عمل بیشتری را شاهد خواهیم بود.

وی با تاکید بر فعالیت تخصصی گمرکات از اعلام آمادگی گمرکات استان برای فعالیت‌های تخصصی در بخش‌های مختلف نظیر صادرات لوازم پزشکی و صنایع دستی خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم در سالجاری صادرات تخصصی را از گمرکات استان شاهد باشیم که این روند با همکاری ۲۵ دستگاه مستقر در گمرک امکانپذیر خواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up