• شناسه خبر : 26377
  • تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1399 - 03:50

فرماندار اردبیل گفت: ضمن نظارت لازم است انبار‌های کالا و اقلام برای جلوگیری از قاچاق شناسه دار و مشخصات مربوط رصد شود.

مسعود امامی یگانه
مسعود امامی یگانه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز بر ضرورت تشدید مبارزه با قاچاق کالا و احتکار توسط دستگاه‌های مربوطه تاکید کرد و گفت: امسال با برنامه ریزی‌های لازم توسط دستگاه‌های مربوط، مقابله با قاچاق کالا با جدیت و تلاش بیشتری دنبال می‌شود.
او اظهار داشت: ضمن نظارت بر فرایند قانونی عرضه کالا توسط دستگاه‌های مسئول لازم است انبار‌های کالا و اقلام برای جلوگیری از قاچاق شناسه دار و مشخصات مربوط رصد شود.
فرماندار اردبیل افزود: نظارت همه جانبه بر بهره‌برداری تخصصی از سامانه جامع انبار سبب جلوگیری از فساد می‌شود و در این زمینه دستگاه‌های متولی اهتمام ویژه داشته باشند.
امامی یگانه همچنین نظارت همه جانبه در خصوص سامانه جامع انبار و سامانه تجارت را خواستار شد و افزود: دستگاه‌های متولی باید گزارش اقدامات خود را به طور مستمر ارائه کنند.
او به نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی و فرهنگ‌سازی برای مبارزه با قاچاق کالا اشاره کرد و گفت: همگام با عملکرد سامانه جامع انبار، سازمان صمت نیز با بسته‌های اطلاع رسانی، آگاهی مردم را افزایش دهد.
فرماندار اردبیل همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی برای کارشناسان و اصناف و سایر گروه‌های هدف را مفید دانست و گفت: کالا‌های بدون مشخصات و شناسه معتبر نباید مورد استقبال عموم مردم قرار گیرد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up