• شناسه خبر : 27313
  • تاریخ انتشار : 08 خرداد 1399 - 12:18

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل گفت: ترویج وقف های مشارکتی عاملی مهم در رفع نیازها و مشکلات جامعه است.

مهدی ستوده

حجت الاسلام والمسلمین مهدی ستوده روز پنجشنبه در جلسه ستاد استانی هماهنگی وقف مشارکتی بر لزوم ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و با تشریح اهمیت وقف و نقش آن در جامعه، افزود: ترویج و نهادینه کردن فرهنگ وقف درجامعه نیازمند همکاری و تعامل بیش از پیش دستگاه های اجرایی و مشارکت اقشار مختلف مردم است.

وی بر لزوم تهیه و تدوین برنامه منسجم و اصولی برای ترویج فرهنگ وقف در جامعه تاکید کرد و اظهار داشت: با نهادینه کردن فرهنگ وقف مشارکتی ، بسیاری از مشکلات موجود در جامعه رفع خواهد شد.

او سنت حسنه وقف را میراث ماندگار و جاودان ائمه اطهار برای بشریت برشمرد و افزود: وقف در تاریخ ملت ایران می درخشد و از زمان پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون وقف های بسیاری از سوی خیران و نیکوکاران درجامعه به وقوع پیوسته است.

ستوده گفت: سنت‌های بزرگ ملت ما در بعد معنوی و دینی در بحث وقف نمایان می‌شود.

وی بر لزوم همکاری دستگاههای اجرایی ذیربط برای برگزاری مطلوب برنامه های در نظر گرفته شده در خصوص تحقق وقف مشارکتی تاکید کرد و افزود: وقف و موقوفات در رشد فرهنگی ، اجتماعی و دینی جامعه نقش بسزایی دارد و انتظار می رود همکاری و هم افزایی همه جانبه ای در ترویج فرهنگ وقف با اداره کل اوقاف اردبیل صورت گیرد.

او با اشاره به اینکه وقف جلوه‌ای از امتحان خداون برای انسان است،ادامه داد: افرادی که قادر به مشارکت در این امر مهم هستند ، از هیچ تلاشی در این زمینه دریغ نکنند.

ستوده با اشاره به جایگاه وقف در اسلام گفت: جایی که ابعاد مادی و معنوی به صورت مستقیم در اختیار معنویت قرار می‌گیرد ، وقف به شکل برجسته ای نمایان می شود.

وی گفت: واقفان و خیران باید به سمت نیازهای هر شهر و منطقه هدایت شوند که در این راستا اتاق‌ مشاوره در اداره اوقاف راه‌اندازی شده است.

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان اردبیل تصریح کرد: اگر در گذشته یک نفر یک مدرسه را احداث می‌کرد، امروز اگر این امکان مادی برای بسیاری از تک‌تک افراد فراهم نباشد، می‌توان به جای یک نفر، هزار نفر را در امر ساخت یک مدرسه سهیم کرد و هر کدام به اندازه توان سهیم شوند که این خود مشارکتی است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up