• شناسه خبر : 28302
  • تاریخ انتشار : 21 خرداد 1399 - 10:32

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: علم سلطان و قدرت حقیقی است و سرنوشت آینده کشور منوط به دستیابی به این قدرت بلامنازع است.

سید حسن عاملی

آیت الله سیدحسن عاملی در دیدار با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: این حرکت منصفانه و شایسته یک مدیر کشوری است که به صراحت از کمبودها و کاستی‌های زیرساختی در توسعه علوم و فناوری‌های جدید سخن به میان آورده و اقرار به توجه بیشتر به استان محرومی همچون اردبیل داشته باشد.

وی با بیان اینکه در استان اردبیل پارک علم و فناوری نوپا بوده و هنوز با وجود نخبگان توسعه و تحول عظیمی در این بخش رخ نداده است، خاطرنشان کرد: در بین بدنه مدیریت کشور حساس‌ترین جایگاه مربوط به علم و فناوری‌های جدید است که مقام معظم رهبری نیز روی این موضوع تاکید و اشاره مکرر دارند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: در ۵۰۰ سال گذشته و در یک رقابت حساس بین کشورها جمهوری اسلامی ایران از قافله پیشرفت عقب مانده و به نوعی حق و حقوق کشورمان در توسعه علمی نادیده گرفته شده است که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی جایگاه علمی مورد توجه قرار گرفته تا پیشرفت همه جانبه اتفاق بیفتد.

عاملی استقلال و عزت ملی را وابسته به پیشرفت علمی دانست و بیان کرد: سرنوشت هر کشور در گرو دستیابی به قدرت علم، دانش و فناوری است و ما باید از فرصت تاریخی انقلاب اسلامی برای رسیدن به یک جایگاه ممتاز در این بخش استفاده کنیم.

وی گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای حقیقی یعنی مقاوم بودن در برابر شکنندگی‌هاست که در فضای علمی و دانشگاهی کشور باید این شرایط خطیر با تکیه بر جوانان برومند اتفاق بیفتد.

امام جمعه اردبیل ضرور حمایت از نخبگان را با تدارک زیرساخت های مورد نیاز یادآور شد و بیان کرد: بزرگترین تکریم دانشمندان و فرزانگان جامعه در این است که از هر حیث علم و دانش آنها ارج و قرب پیدا کند و در سایه این جایگاه و منزلت است که ایران می‌تواند از لحاظ قدرت علمی حرفی برای گفتن داشته باشد.

عاملی از معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خواست؛ در ایجاد زیرساخت‌ها و تدارک امکانات مورد نیاز برای جوانان خلاق و مبتکر آستین بالا زده و در این باب از هیچ تلاش و کوششی دریغ نکنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up