• شناسه خبر : 28429
  • تاریخ انتشار : 24 خرداد 1399 - 08:10

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت عملیات ایستگاه راه آهن اردبیل گفت: این ایستگاه مسافربری تا پایان تابستان امسال بهره‌برداری خواهد شد.

راه آهن

محمد اسلامی عصر شنبه در پایان بازدید هوایی و فشرده خود از پروژه‌های راه‌سازی استان اردبیل در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: هم‌اکنون در محورهای شمالی و جنوبی استان ۶ پروژه بزرگراهی در حال ساخت است.

وی بیان کرد: هدفگذاری پروژه‌های راه‌سازی در استان اردبیل افزایش ظرفیت نقاط گلوگاهی و احداث باند دوم است تا از بار ترافیکی جاده‌ها کاسته شده و تردد تسهیل و بدون خطر صورت گیرد.

اسلامی اضافه کرد: احداث سالانه ۵۰ تا ۶۰ کیلومتر بزرگراه در استان برنامه‌ریزی شده و اگر در یک بازه زمانی چهارساله این برنامه اجرایی شود بخشی مهمی از مشکلات راه‌های ارتباطی استان اردبیل و تبدیل جاده‌های اصلی به بزرگراه محقق خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وعده‌های رییس جمهوری در جریان سفر به استان اردبیل بیان کرد: با وجود کمبود منابع مالی، دولت مصمم به اجرای تعهدات خود بوده و تا پایان دولت دوازدهم برنامه‌های خود را در استان به سرانجام خواهد رساند.

اسلامی اضافه کرد: در بخش راه حجم سرمایه‌گذاری در پروژه‌های اجرایی استان یک هزار میلیارد تومان است و برای تکمیل پروژه راه آهن اردبیل – میانه نیز که تا پایان دولت دوازدهم بهره‌برداری خواهد شد، یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشرفت عملیات ایستگاه راه آهن اردبیل گفت: این ایستگاه مسافربری تا پایان تابستان امسال بهره‌برداری خواهد شد.

به گفته وی ، یکی از وعده‌های رییس‌جمهوری در سفر به این استان در زمستان گذشته تکمیل طرح راه‌آهن اردبیل – میانه بود که با توجه به پیشرفت قابل توجه پروژه خوشبختانه این وعده در حال تحقق است.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up