• شناسه خبر : 29761
  • تاریخ انتشار : 10 تیر 1399 - 10:30

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل با بیان اینکه در استان اردبیل ۱۷۷ بقعه متبرکه وجود دارد، افزود: در راستای شناساندن این اماکن تلاش خوبی در استان صورت گرفته است.

مهدی ستوده

حجت الاسلام والمسلمین دکترستوده در این همایش با اشاره به اینکه همایش بزرگداشت امامزادگان امسال در سراسر کشور با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد، اظهار کرد: پیرو فرمایشات و تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) مبنی بر تبدیل امامزادگان و بقاع متبرکه به قطب‌ فرهنگی باید امامزادگان عظیم الشان را به خوبی معرفی کرده و جایگاه رفیع آنان را تکریم کنیم.

حجت الاسلام دکتر ستوده با بیان اینکه در استان اردبیل ۱۷۷ بقعه متبرکه وجود دارد، افزود: در راستای شناساندن این اماکن تلاش خوبی در استان صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه دراستان اردبیل گام‌های مطلوبی در امر احیا و توسعه موقوفات صورت گرفته است، اضافه کرد: در همین راستا استان اردبیل یکی از استان‌های پاک در امر موقوفات محسوب می‌شودو به زودی شاهد سرمایه گذاری های خوبی در راستای جهش تولید و اشتغال خواهیم بود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه امامزادگان شهدای زنده هستند که باید تکریم شوند، تصریح کرد: این اداره کل آمادگی دارد در راستای اجرای برنامه‌های فرهنگی در بقاع،از ظرفیت نهادها،ادارات و حتی تشکل‌های مردم نهاد و به صورت مشارکتی درتبدیل بقاع به قطب فرهنگی همکاری نماید.

دکترستوده با اشاره به اینکه بقاع متبرکه می‌توانند در توسعه و ترویج فرهنگ وقف نقش مهمی ایفا کنند، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه می‌تواند در فراگیر شدن فرهنگ وقف موثر باشد.

وی ادامه داد: امامزادگان در نزد مردم جایگاه رفیع و عظیمی دارند بطوری که امروزه شاهدیم فضای معنوی ، دینی و فرهنگی مناطقی که در آنها امامزاده وجود دارد با مناطق دیگر بسیار متفاوت است.

دکترستوده با اشاره به حضور زائرانی از اقصی نقاط کشور در بقاع متبرکه افزود: باید برنامه‌ریزی شود که در زمان حضور زائران برنامه‌های غنی فرهنگی اجرایی شود.
وی تصریح کرد: بر همین اساس مبلغین و روحانیون حاضر در بقاع متبرکه می‌توانند از این فرصت استفاده کنند.

دکترستوده با بیان اینکه حضور امامزادگان در ایران با نگاه ترویج فرهنگ اسلامی و اهل بیت (ع) و آموزش معارف قرآنی و سبک زندگی اسلامی بوده است، افزود: باید از این ظرفیت فرهنگی در استان استفاده شود.

مراسم غبارروبی امامزاده صدرالدین(ع) ،قرائت قرآن،مولودی خوانی،سخنرانی،تجلیل از خانواهد عالم دانشمند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین مولایی،مدیران دستگاههای اجرایی،هیات امناء و فعالان مرکز افق از جمله برنامه هایی بود که در این همایش برگزارشد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up