• شناسه خبر : 30663
  • تاریخ انتشار : 21 تیر 1399 - 05:38

بازگشت مجدد وضعیت قرمز کرونا در شهرهای مرکز استان اردبیل

آمبولانس درمانگاه بیمارستان

اکبر بهنام جو در جلسه ستاد مقابله با کرونا استان گفت: متاسفانه به دلیل عدم رعایت پروتکل بهداشتی برخی از مردم وضعیت قرمز کرونا مجددا در شهرهای اردبیل و نمین اعلام می شود و باید مردم و مسوولان این وضعیت را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم عروسی و ترحیم در این دو شهر ممنوع و تعطیل اعلام می شود تصریح کرد: در سایر شهرها نیز مردم باید با رعایت کامل بهداشتی از حداقل یک پنجم ظرفیت در منازل و تالارها مراسم برگزار کنند.

استاندار اردبیل روند افزایشی بیماری کرونا در استان اردبیل بسیار جدی اعلام کرد و گفت: در صورت ایجاد محدودیت ها و ورود مجدد شهرهای استان به وضعیت قرمز خسارات و آسیب‌ سنگینی به اقتصاد و معیشت مردم و اصناف وارد می شود و بایستی با رعایت فاصله اجتماعی سعی کنیم استان به وضعیت سفید بر گردد.

وی با اشاره به اینکه به کلیه ادارات دولتی، بانکها باید به عنوان الگوی جامعه پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند افزود: متاسفانه طبق خود اظهاری افراد بستری شده، عامل تشدید آمار ابتلاء به کرونا شرکت در مراسم عروسی، مجالس ترحیم و تجمعات مردمی در محافل عمومی بوده است.

بهنام جو ادامه داد: علیرغم تلاش بسیار ارزنده تیم پزشکی و کادر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی استان وضعیت به صورت سفید بوده که متاسفانه در دو هفته اخیر افراد بستری در بیمارستان ها به ۲۳۶ نفر رسیده است و در ۲۴ ساعت گذشته ۲ نفر فوتی داشتیم.

استاندار اردبیل افزود: خانواده ها باید مواظب پدر و مادر خود که بیش از ۶۰ سال سن دارند باشند چرا که اکثر بستری شده ها در بیمارستان ها بالا۶۰ سال سن و اکثر فوتی ها دارای بیماری زمینه ای دارند.

وی با اشاره به این مبتلایان خوشه‌ای، گروهی و خانوادگی جزو خطرناک‌ترین موارد ابتلاء است افزود: به دلیل بی توجهی مردم به موارد بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی شاهد به صدا در آمدن زنگ خطر کرونا در دو شهر اردبیل و نمین و به تبع آن سایر شهرستان ها هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up