• شناسه خبر : 33700
  • تاریخ انتشار : 25 مرداد 1399 - 12:00

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: احداث مسجد و استراحتگاه در چهار ورودی شهر اردبیل به عنوان نماد تاریخی و اسلامی شناخته خواهد شد که انتظار می‌رود این مهم مبنای کار قرار گیرد.

سید حسن عاملی

آیت‌الله سیدحسن عاملی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولین میراث فرهنگی اردبیل در دفتر امام جمعه اظهار داشت: اهمیت به بازسازی بافت‌های تاریخی اردبیل با توجه به سبقه آن در این زمینه یک اولویت اساسی و مهم است که در این زمینه تاکنون اقدام‌های مهمی انجام یافته است.

وی با اشاره به این که در راستای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و اتباع آذری نیز برنامه‌های مطلوبی انجام یافته است بیان کرد: احداث مسجد و استراحتگاه در چهار ورودی شهر اردبیل به عنوان نماد تاریخی و اسلامی شناخته خواهد شد که انتظار می‌رود این مهم مبنای کار قرار گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل گفت: انتظار ما از مسئولین و متولیان ذی‌ربط اهمیت به توسعه و مرمت بناهای تاریخی و بازسازی آن‌ها است چرا که ما میراث‌داران فرهنگ و تمدن کشورمان هستیم و بی‌توجهی به این موضوع زیبنده و قابل قبول نیست.

عاملی تصریح کرد: اهمیت به مفاخر اردبیل که جزو گنجینه‌های ارزشمند ما هستند یک امر مهم اساسی و حائز اهمیت است و باید در این زمینه از آثار مفاخری چون اذان موذن‌زاده اردبیلی حفظ و نگهداری شود و طنین صدای الله‌اکبر در اردبیل ماندگار بماند.

وی اظهار کرد: در راستای احیای بعد فرهنگی و معنوی بناهای تاریخی استان نیز باید برنامه‌ریزی شود چرا که این امر در حال حاضر به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مطرح شده و باید با اهمیت به این مسئله به تمامی اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up