• شناسه خبر : 34881
  • تاریخ انتشار : 06 شهریور 1399 - 01:45

رئیس اداره راهداری وحمل ونقل جاده‌ای شهرستان بیله سوار گفت: بیش از ۶۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان بیله سوار در ۵ ماهه گذشته توسط راهداران تسطیح، رگلاژ و قنوزنی شده است.

آسفالت

 

ضیاء فکری در بازدید از روند اجرایی طرح ابرار در این شهرستان با بیان اینکه ۱۲ کیلومتر از محور قره دره در قالب طرح ملی ابرار در حال اجرا و بهسازی است گفت: از این پروژه ۵ ونیم کیلومتر زیر اساس فنی و حمل مصالح به اتمام رسیده و آماده آسفالت می‌باشد که مابقی مسیر نیز به طول ۶ و نیم کیلومتر تراکم بستر انجام و مصالح زیر اساس نیز در حال پخش و تراکم است.

وی با اشاره به اینکه بهسازی ۳ و نیم کیلومتر از راه روستایی آلی کندی نیز در قالب این طرح در حال اجراست تصریح کرد: از این پروژه نیز ۳/۳ کیلومتر تراکم بستر انجام و مکاتبات لازم جهت تامین مصالح انجام شده است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان بیله سوار صیانت و حفاظت از حریم راه‌ها را بعنوان سرمایه ملی از خطوط قرمز راهداری عنوان کرد و گفت: با فعالیت گشت راهداری در محور‌ها تاکنون ۱۶ مورد اخطار کتبی به متخلفان ابلاغ و ۵ مورد تجاوز به حریم راه و ساخت وساز غیر مجاز نیز قلع وقمع شده است.

فکری بهسازی راه‌های روستایی را در جهت تسهیل در داد و ستد آن‌ها و جلوگیری از مهاجرت به شهر‌ها بسیار مهم دانست و افزود: بیش از ۶۰۰ کیلومتر از حریم راه‌های اصلی، فرعی و روستایی شهرستان بیله سوار در ۵ ماهه گذشته توسط راهداران تسطیح، رگلاژ و قنوزنی شده است.

وی با اشاره به پروژه‌های فعال این شهرستان احداث باند دوم کمربندی بیله سوار را یاد آور شد و اظهار کرد:۳ کیلومتر تراکم بستر و لایه زیر اساس انجام و پخش مصالح لایه زیر اساس نیز در حال اتمام است.

رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده‌ای شهرستان بیله سوار از بازگشایی راه ارتباطی ۱۵ روستا در محور عزیز کندی و اج اشمه که در سیل تیرماه مسدود شده بود خبر داد و بیان کرد: با تلاش راهداران زحمتکش ۴ دستگاه ابنیه فنی آسیب دیده نیز ایمن سازی شد.

فکری انجام ۱۱ هزار متر مکعب خاکبرداری در کناره راهها، اصلاح قنو‌ها به طول ۱۸۰ کیلومتر در سطح راهها، ۳ هزار و ۵۰۰ متر مکعب ریزش برداری، تهیه و نصب ۲۹۱ عدد علائم اخطاری، رنگ آمیزی ۱۳۱ متر از سرعتکاه‌ها و برچیدن ۱۲۸ عدد از علائم فرسوده و فاقد کارایی را از دیگر اقدامات مهم راهداری شهرستان بیله سوار در ۵ ماهه امسال برشمرد.

وی بیان کرد: برای رفع نیاز رانندگان و حمایت از آن‌ها ۶۰۰ حلقه لاستیک به نرخ دولتی و سهمیه‌ای در بین رانندگان این شهرستان توزیع شده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up