• شناسه خبر : 3562
  • تاریخ انتشار : 27 آذر 1397 - 01:32

شهردار اردبیل گفت: برخی از توافقات راکدی که از سالیان دور در راستای اجرایی شدن طرح تفصیلی شهر، بازگشایی و تعریض خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر سطح شهر باقی مانده بود، بازبینی می‌شود.

 

به گزارش شهرخوان، حمید لطف‌اللهیان در جلسه رسمی شورای شهر تصریح کرد: شهرداری اردبیل به دنبال آن خواهد بود تا توافقات سال‌های گذشته را که مسکوت بوده به نوعی انجام دهد و این خود گام برداشتن قدمی بزرگ در مسیر پاسخگویی به مردم و شهروندان است که از نتایج و ثمرات آن خود اهالی اردبیل استفاده می‌کنند.

وی نتیجه این توافقات را در راستای اجرایی شدن طرح تفصیلی شهر، بازگشایی و تعریض خیابان‌ها، کوچه‌ها و معابر سطح شهر اعلام کرد و افزود: برخی از این توافقات از سال‌های دور به حالت راکد باقی مانده بود که با پیگیری‌های مختلف سعی کردیم براساس توافق با شهروندان به تعهد خود عمل کنیم.

شهردار اردبیل ادامه داد: بخش حقوقی شهرداری اردبیل در حال رایزنی و جمع‌بندی نظرات است تا به محض وصول مطالبات هزینه تاخیر تادیه از همشهریان از بابت بدهی به شهرداری دریافت نشود تا شهروندان به راحتی بتوانند هزینه‌های شهرداری را پرداخت کنند.

لطف‌اللهیان به اجرایی شدن سه پله عابر پیاده به شکل مکانیزه با اولویت مکان‌های پرتردد اشاره کرد و افزود: یکی از این پله‌های برقی در بزرگراه ولایت روبروی شهرک رازی به شکل رفت اجرا می‌شود و دومین پله برقی نیز در میدان فرهنگ به همین شکل اجرایی خواهد شد.

وی بیان کرد: در خیابان شهید جزایری نیز قرار شد پله عابر پیاده قبلی که بساط آن برچیده شده بود دوباره راه‌اندازی شود و امیدواریم هر چه سریع‌تر زمینه اجرایی شدن این پله‌ها برای عبور ایمن و راحت مردم فراهم آید.

شهردار اردبیل ادامه داد: شهرداری به نیت خدمات‌رسانی کیفی‌تر به شهروندان این پله برقی‌ها را به صورت رفت و برگشت انجام می‌دهد ولی از دوره‌های گذشته مکان احداث این پله‌های عابر پیاده مکانیزه را شورا مصوب و به ما ارسال کرده بود.

لطف‌اللهیان به تردد روزانه شهروندان به ویژه دانش‌آموزان در مسیر خیابان ولایت اشاره و تصریح کرد: محل نصب این پل‌های عابر پیاده به صورت کاملا کارشناسی شده و دقیق مشخص می‌شود.

وی افزود: ما در سال‌های آینده احداث پله‌برقی‌های جدید را در اولویت قرار خواهیم داد که اغلب آن‌ها نیز به احترام شهروندان و تکریم آنان به شکل مکانیزه خواهد بود.

شهردار اردبیل به پیشنهاد شهرداری در ارائه لایحه کاهش ۳۰ درصدی عوارض شهرداری به مناسبت هفته بسیج اشاره کرد و افزود: با همراهی شورای شهر و برای عموم شهروندان که در حقیقت بسیجی به شمار می‌روند این تخفیف از ۱۰ تا ۳۰ آذرماه اعمال خواهد شد و شهروندان می‌توانند با پرداخت عوارض خود به شکل نقدی از این تخفیف نیز بهره‌مند شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up